Péče o nohy od dětství až do dospělosti – praktická přednáška nejen pro rodiče

Naše nohy nás nosí celý život. Chodidla jsou jedním z nejcitlivějších, ale bohužel i nejčastěji opomíjených částí našeho těla. Denně je zatěžujeme, šněrujeme ve vysokých botách, ničíme v lodičkách na podpatcích či v jiné ne právě vhodné obuvi, a přitom nosí celé naše tělo, celou osobnost. Na nohách se zrcadlí náš zdravotní stav. Problémy s klenbou, vybočené palce, zarůstající nehty, křečové žíly, potíže s kotníky, s koleny, s bederní páteří, vypouklé břicho nebo i pocity „odpojení“ a nestability.

MČ Praha 4 proto připravila na 28. 11. od 14.30 na Nuselské radnici (3. patro) pro rodiče či prarodiče praktickou přednášku zkušené fyzioterapeutky z lázní Jáchymov, která se specializuje právě na chodidla, správnou chůzi a vše, co s tím souvisí.

Radou číslo jedna je chodit bosí, co nejvíce je to možné, stimulujete tak reflexní zóny chodidel a účinek ucítíte v každém orgánu. Při správné aktivaci chodidel můžete ulevit bolesti kyčelních kloubů, chronické bolesti zad, srovnat tělesnou asymetrii, aktivovat funkci orgánů, ulevit bolesti ramen, a dokonce i ramen. Rovněž výběr obuvi je nesmírně důležitý, součástí přednášky bude též povídání se specialistou na zdravou obuv pro děti i dospělé.
Zveřejněno: 14.10.2016 – tiskový referent David Polák
Vytisknout