Otevření sezóny v komunitní zahradě v Hodkovičkách

MČ Praha 4 podporuje vznik komunitních zahrad na svém území.A tak letos jako první otevřeli již třetí sezónu v komunitní zahradě v Hodkovičkách, Pod Lysinami 480/16 ve středu 14. března. Zahrádku provozují již třetím rokem lidé ze Společenství vlastníků jednotek v budově čp. 479-48. Budova navíc prošla v minulých letech přestavbou, kterou navrhoval akademický architekt a divadelník David Vávra.

Komunitní zahrada umožňuje pěstování jedlých rostlin a lidé v komunitě mají možnost využití některého z dvou kompostérů. Pěstují se například různé druhy bylinek, ale také rajčata nebo dokonce brambory. Otevření sezóny přišla podpořit Iva Kotvová (Trojkoalice/Zelení), místostarostka Prahy 4 spolu s radní MČ Praha 4 Adélou Gjuričovou (Trojkoalice/nez.).

„Žít v příjemném a smysluplném prostředí vyžaduje hodně úsilí a stojí vždy na práci několika tahounů, přesto konečný výsledek pak přináší radost všem.“ říká místostarostka Iva Kotvová (Trojkoalice/Zelení).

Zveřejněno: 05.04.2018 – tiskový referent Roman Rogner