Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu tazatelem není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny (včetně jména a předmětu dotazu) po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy (řešitelem, řešiteli). Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu .

Vyplněním povinných polí formuláře (jméno, předmět, e-mail, otázka) a jeho odesláním vyslovuje tazatel souhlas s jejich zpracováním a archivací ze strany MČ Praha 4 a s jejich využitím k další komunikaci mezi tazatelem a řešitelem (řešiteli).

 


Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: zona praha 4 (Loosová 18.09.2019 13:16) – Obecné
  Dobrý den , chtěla jsem se zeptat zda se plánuje i parkovací zona v ulici Nad Ondřejovem 45/30 ? Případně kdy cca ? poslední dobou tu nemáme šanci před vlastním domem zaparkovat ani v okolí 😞 Děkuji
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 20.09.2019 13:48)
   Dobrý den,
   ulice Nad Ondřejovem se nachází v území, do kterého budou zóny placeného stání rozšířeny. Na základě vyjádření projektanta a provozovatele zón předpokládáme, že se nové zóny podaří spustit na začátku prosince letošního roku.
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: Modre zony - platba na dalsi rok (Lucie Vestfálová 19.09.2019 10:59) – Obecné
  Dobry den, jelikoz mam od lonska zaplacene stani na modre jako rezident chci se zeptat zda mi prijde slozenka na dalsi rok nebo jaky je postup platby na dalsi rok?

  Predem dekuji za odpoved.
  Lucie
 • Otázka: Na slatinkách - průchod a průjezd cyklostezkou (Jiřina Čechová 10.09.2019 8:34) – Obecné
  Dobrý den, dnes jsem si při průjezdu cyklostezkou (Záběhlice-Michle) v lokalitě na Slatinkách všimla začínající výstavby a připravené cedule průjezd zakázán. V současnosti místem prochází velké množství chodců a cyklistů, jedná se o jedinou možnost jak se dostat mimo dopravní ruchy ze Strašnic/Záběhlic na Bohdalec a Michle. O co se jedná? Bude umožněn dále průchod (v současnosti je část plotu neosazená, aby se dalo procházet). V KN je na jedné z parcel věcné břemeno chůze a průchodu. jedná se o parcelu 3100/8 (VB chůze a průjezdu) a dále vedlejší parcelu 3100/11 zde VB není, ale mezera v oplocení a tedy i vyšlapaná cesta právě zde. děkuji za reakci
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 10.09.2019 10:52)
   Dobrý den,
   vzhledem k tomu, že pozemek se nachází na území MČ Praha 10, doporučujeme obrátit se nejlépe na pana Bc. Martina Pecánka - martin.pecanek@praha10.cz - vedoucího Odboru životního prostředí, dopravy a rozvoje na ÚMČ Praha 10. Nicméně zmíněné pozemky jsou podle našich informací součástí velkého rozvojového území Bohdalec – Slatiny, na kterém je vyhlášena stavební uzávěra. V nejbližší době se tu proto určitě stavět nebude. Každopádně v budoucnosti by zde měl vyrůst nový kus města dle projednané urbanistické studie pro cca 30 000 obyvatel. Veškeré informace k této studii by Vám opět měl poskytnout ÚMČ Praha 10.
   S pozdravem
   Bc. Ivana Staňková
   vedoucí odboru kancelář starosty
 • Otázka: Podnikání autoservisu v ulici Pod Vyšehradem (Pavel Hladík 30.08.2019 11:55) – Obecné
  Dobrý den, v ulici Pod Vyšehradem je provozován autoservis. Jeho majitel činnost provozuje před servisem na veřejné komunikaci, přilehlém chodníku a rezidentních (modrých) parkovacích zónách.
  Platí majitel autoservisu na místech viz. výše za zábor nebo lze na takových místech podnikat zcela zdarma.
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 09.09.2019 15:35)
   Dobrý den!
   Nejedná se o zvláštní užívání komunikace, jedná se o běžné užívání komunikace, kdy je nutné se řídit stanoveným dopravním značením.  V případě parkovacích zón je nutné uhradit příslušný poplatek.
   Přeji hezký den
   Bc. Petr Vlasák
   vedoucí oddělení dopravy, k. ú. Podolí, Braník, Krč
 • Otázka: Propadlá dlažba - zastávka Pod Jezerkou (Luboš Fojtík 13.08.2019 14:21) – Obecné
  Dobrý den, je prosím nějak řešena propadnutá dlažba v okolí nové zrekonstruované zastávky Pod Jezerkou (na straně směrem dále do Michle)? Nově vystavěný chodník je místy propadlý, drží se na něm louže vody a celkově rozhodně neodpovídá stavu, jaký by bylo možno očekávat od nového řádně zhotoveného díla. Děkuji za informace
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 03.09.2019 15:14)
   Dobrý den,
   rekonstrukci ulice Nuselská včetně nově zrekonstruované zastávky Pod Jezerkou nerealizuje ani finančně nezajišťuje městská část Praha 4. Z tohoto důvodu nejedná ani se zhotovitelem ohledně reklamací na provedenou stavbu. Naši pracovníci dotyčné místo zdokumentují a Vaši připomínku předáme k řešení Technické správě komunikací hl. m. Prahy, a.s.
   S pozdravem
   Bc. Ivana Staňková
   vedoucí odboru kancelář starosty
 • Otázka: Nutrie (Martin 27.08.2019 16:40) – Obecné
  Dobrý den, v okolí yacht klubu Cere již delší dobu žije kolonie nutrií. Lidé je krmí, takže se mnozi, takže je v miste nepořádek. Navic potravu konzumují i potkani, kteří si diky tomu v okolí zabydleli. Dle názorů odborníků jsou nutrie škodlivé , viz napr tady: https://www.denik.cz/regiony/nutrie-u-rek-v-kraji-nekrmte-vypadaji-roztomile-jsou-to-vsak-skudci-20190826.html

  Lze prosím tuto situaci nějak řešit? Diky
  • Odpověď: (webmaster Roman Rogner 28.08.2019 9:22)
   Dobrý den,

   situace je v tuto chvíli řešena spolu s vlastníkem pozemku a vodního toku státním podnikem Povodí Vltavy, s.p. Dle informací, které nám Povodí Vltavy poskytlo, budou v místě instalovány cedule se výzvou zákazu krmení nutrií. O jejich odchytu v tuto chvíli výše uvedený subjekt neuvažuje. Problém s krmením nutrií s sebou nese i jiná negativa. V této lokalitě je zaznamenán zvýšený výskyt dalších hlodavců. Městská část Praha 4 bude na své náklady zajišťovat mimořádnou deratizaci v přilehlém okolí.

   Děkujeme Vám za podnět.

   David Záruba
   vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Pizza "HNED" (Martin 13.08.2019 11:15) – Obecné
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat ke stánku Pizza "HNED". Na náměstíčku na zastávce Horky v ulici. Svatoslavova 1680/51. Dle katastru se jedná o objekt v památkově chráněném území. Nedávno byl stánek nově natřen, ale otřesnou svítivou oranžovou barvou. Stánek svítí na celé okolí a kazí dojem nově revitalizovanému náměstíčku. Je možné situaci prověřit ? Zda se stánek dá zpětně natřít na nějakou normální barvu. Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 14.08.2019 10:50)
   Přeji pěkný den!
   Z hlediska památkové péče se pozemek parc.č. 3007 v k.ú. Nusle, zastavěná stavbou č.p. 1680 nachází v ochranném pásmu pražské památkové rezervace a v památkové zóně Nusle. Památková zóna byla prohlášena veřejnou vyhláškou 10/1993 ze dne 28.9.1993, s účinností od 1.11.1993. Dle článku 5 této vyhlášky vykonává dozor a odborný dohled ve věcech státní památkové péče na území památkových zón Magistrát hlavního města Prahy a Pražský ústav památkové péče.
   Pokud se domníváte, že byly porušeny podmínky pro stavební a další činnost v památkové zóně, lze podat podnět na příslušný kontrolní orgán, tzn. MHMP – OOP, případně Pražský ústav památkové péče.
   S pozdravem za MČ Praha 4
   Bc. Ivana Staňková
   vedoucí odboru kancelář starosty
 • Otázka: Krádeže vozidel a SPZ (Jan M 12.08.2019 14:46) – Obecné
  Vážené zastupitelstvo Prahy 4, od doby co se kolem Spořilova staví nová zvuková zábrana začaly se na Spořilově krást vozidla a SPZ (Nám zatím jen SPZ). Prosím o posílení policejních kontrol, chodí zde velké množství občanů, kteří tady do této chvíle nechodily a nevěřím že to je náhoda.

  Je možné posílit policejní hlídky?
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 13.08.2019 10:56)
   Díky za váš podnět!
   V současné době byla požádána o součinnost příslušná součást Městské policie Praha (MP). O případných dalších krocích vás budeme (podle možností) informovat.

   AKTUALIZACE: Dle sdělení MP byla situace konzultována s vedoucím místního oddělení Policie ČR. Kontroly dle možností budou zintenzivněny jak ze strany MP, stejně tak ze strany Policie ČR. Situace je jim známa, spojitost se stavebními dělníky zatím prokázána nebyla. 

   S pozdravem za MČ Praha 4

   Bc. Ivana Staňková
   vedoucí odboru kancelář starosty 
 • Otázka: ověření podpisů (Silvie Kratochvílová 12.08.2019 17:24) – Obecné
  Dobrý den, moje maminka potřebuje úředně ověřit podpis. Bohužel nevychází ven. Je možnost ověření podpisu u ní doma? Co je k tomu potřeba?
  Děkuji za odpověď
  Kratochvílová
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 13.08.2019 8:59)
   Ověřování pravosti podpisů a listin mimo úřad Úřad městské části
   Praha 4 provádí ověřování pravosti podpisů a listin podle § 15 (1) zákona o ověřování pouze v závažných případech, jakým je především nemobilnost osoby.
   Pracovníci ověřování navštěvují nemobilní občany vždy 1. a 3. pátek v měsíci od 8 do 13 hodin (v době prázdnin tato služba nefunguje), a to služebním vozem s řidičem, abychom zabránili tomu, že úřad nedostojí povinnosti v § 16 (6) zabezpečit ověřovací knihy před zneužitím údajů v nich obsažených před odcizením nebo poškozením.
   Domluvit ověřování mimo úřad v uvedených dnech a časovém rozmezí je možné na tel. čísle: 261 192 358 (pracoviště CzechPOINTu Antala Staška), kde je také vedena evidence žadatelů.
   Úřad MČ Praha 4 nemá zákonnou povinnost tuto službu poskytovat, je jedním z mála míst, poskytující tuto službu občanům zdarma. Zájem o ověřování mimo úřad je proto enormní. Pokud tuto službu potřebujete využít okamžitě, obraťte se, prosím, na některé ze soukromých zařízení, např. na služby notáře.
   S pozdravem za MČ Praha 4
   Bc. Ivana Staňková
   vedoucí odboru kancelář starosty
 • Otázka: Pronájem bytu v ulici Na zámecké (Jakub Rumpa 08.08.2019 9:25) – Obecné
  Dobrý den,
  chtěl jsem se zeptat, na pronájem bytu v ulici Na Zámecké. V okně v horním patře je velká cedule o pronajmu ale nejde zde přečíst telefonní číslo. Je tento byt stále volný? Jedná se o dům číslo 408/4.¨
  Děkuji za odpověď.
  Jakub Rumpa
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 08.08.2019 15:42)
   Dobrý den,
   k Vašemu dotazu Vám sdělujeme, že záměr pronájmu bytu č. 9 v domě Na Zámecké 408/4, Praha 4 – Nusle, byl zveřejněn na úřední desce, a to od 3.7.2019 do 31.7.2019, tzn. řízení o pronájmu tohoto bytu bylo posledním dnem zveřejnění ukončeno a návrh na uzavření nájemní smlouvy se zájemcem, který nejlépe splnil požadovaná kritéria, bude předložen na jednání Rady MČ Praha 4 dne 21.8.2019.
   K uvedené problematice Vás informujeme, městské část Praha 4 pronajímá byty formou zveřejněného záměru. Oznámení o uvolněných obecních bytech, určených k pronájmu, je vždy po dobu cca 20-ti dnů zveřejněno na úřední desce v budově Úřadu městské části Praha 4. Zmíněné informace je možné získat též na Internetu, adresa: www.praha4.cz (úřední deska, elektronická úřední deska, oblast – úřední deska – vyvěšení, kategorie - pronájem bytů, kde jsou uvedeny veškeré informace, týkající se velikosti bytu, minimální výše nájemného, výše finanční jistoty, termín prohlídky bytu, způsob přihlášení, formulář přihlášky …).
   V současné době, tj. od 1.8.2019 do 3.9.2019, je zveřejněn záměr pronájmu 6ti bytů pod pořadovým číslem ZPB 35/2019 – 40/2019 s termínem doručení žádostí nejpozději do 2.9.2019.
   Tímto si Vám dovolujeme doporučit sledovat úřední desku ÚMČ Praha 4 a popřípadě reagovat na zveřejněné záměry.
   S pozdravem za MČ Praha 4
   Bc. Ivana Staňková
   vedoucí odboru kancelář starosty


Vytisknout