Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy. Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

 


Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: jak postupovat ohledně celodenního štěkání psa (Benešová 01.02.2017 13:45) – Obecné
  Dobrý den, máme již delší dobu, problém s paní, která je majitelkou Německého ovčáka, který obtěžuje svým štěkáním. Pes tam bývá celé dny sám, paní ho nechodí venčit. Volala jsem již i na policii tam mi bylo řečeno že tento problém řeší městská část sama, pouze když bude štěkat v době nočního klidu, mám zavolat, ale jinak je to nezajímá. Můžete mi tedy prosím říct, jak toto řešit, je to neúnosné aby pes od 6,00 hod neustále štěkal. A tím že je tam stále sám, tak už se jedná i o týrání zvířete. Velice děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 13.2.2017 12:00)

   Dobrý den,
   pokud jde o štěkot psa  mimo dobu nočního klidu, je nutné konstatovat, že příčiny štěkání mohou být  nejrůznější. Za nejvhodnější bych v dané situaci považovala kontaktovat chovatelku psa. O situaci s ní promluvit a požádat ji o zjednání nápravy. Bylo by také vhodné na podporu svých tvrzení např. pořídit zvukovou nahrávku dlouhotrvající štěkotu psa. Pokud jde o tvrzení, že pes není venčen, je obtížné uvedené prokázat, když samozřejmě např. chov zvířete v nevhodných chovatelských podmínkách či jeho jiné vystavování stresovým vlivům různé povahy by se dalo považovat za týrání.

   Uvedené lze řešit v rámci řízení o přestupku dle zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů. Řízení o přestupcích dle uvedeného zákona je poměrně složitý proces, v němž lze předpokládat i výslechy svědků, např. štěkotem obtěžovaných sousedů apod.

   Vzhledem k uvedenému bych proto doporučovala v první řadě začít komunikovat s chovatelkou psa, a pokud by se uvedené nesetkalo s úspěchem, je možné se obrátit se stížností na odbor kontrolní Úřadu MČ Praha 4 (a např. připojit důkazy na podporu tvrzeného).

   S pozdravem

   Mgr. Markéta Dostálová
   vedoucí oddělení přestupků

 • Otázka: Poplatek za psa (Sitnerová Petra 15.10.2016 10:10) – Obecné
  Dobrý den,
  rádi bychom adoptovali psa z útulku. Nemáme na území Prahy trvalý pobyt, chci se zeptat, kam psa přihlásit, zda v Praze nebo v obci kde máme TP a zda stačí k odpuštění poplatku adopční smlouva.
  Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 17.10.2016 19:33)

   Dobrý den,
   dle zákona č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích, se místní poplatky ze psa se hradí v místě trvalého bydliště. Co se týká odpuštění poplatků, je potřeba se seznámit s vyhláškou v místě Vašeho trvalého pobytu.

   S pozdravem


   Eva Sedláková
   referent odbor finanční správy
   poplatky ze psů

 • Otázka: Propadlá komunikace (Renata Hochmutová 28.09.2016 9:12) – Obecné
  Dobrý den, nevím, spadá-li oblast Novodvorské ulice do vaší správy. Chci oznámit, že u čp.1136/191 se v travnatém pásu v části ihned u silnice, ale již i část sinice, se propadá zem. Hrozí poranění hlavně těm, kteří parkují u tohoto kráteru.
  Děkuji R.H. - předsedkyně SV Novodvorská 1136, Pha 4,

  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 4.10.2016 17:19)

   Dobrý den,
   správu, údržbu a rozvoj komunikací hl. m. Prahy provádí Technická správa komunikací hl. m. Prahy se sídlem Řásnovka 8, Praha 1. Její webové stránky jsou www.tsk-praha.cz/wps/portal.

   Správu a údržbu v Praze 4 provádí TSK hl. m. Prahy OS – JIH se sídlem Bezová 1658, Praha 4 pod vedením  Ing. Rezka. Váš podnět k nápravě byl předán TSK, která je v této věci kompetentní.

   Případný dotaz Vám odpoví přímo správce komunikace.

   S pozdravem

   Petr Vlasák
   vedoucí oddělení dopravy

 • Otázka: bytová otázka bratra (Milada Tinglová 15.09.2016 13:35) – Obecné
  dobrý den, bratr je duchodce,bytem u majitelky domu do 30.11,2016 se musí vystěhovat nebo byt odkoupit,jedná se o garsonieru a bratr má maly duchod dostáva pridavek na bydlení od státu nemá kam jít prosím bylo by možné řešit to osobne na urade děkuji moc a prosím o zprávu na e-mail dostavíme se podle vašeho určení děkuji s pozdravem Milada Tinglová
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 16.9.2016 13:21)

   Dobrý den,
   sdělujeme Vám, že záležitost můžete osobně projednat s referenty oddělení hospodaření s byty odboru obecního majetku, v budově Úřadu městské části Praha 4 na adrese Antala Staška 2059/80b, 3. patro, kancelář č. 324, a to kdykoliv v úředních hodinách. K jednání, prosím, nezapomeňte vzít s sebou dosavadní nájemní smlouvu Vašeho bratra.

   S pozdravem

   Iva Michlerová
   referent oddělení hospodaření s byty

 • Otázka: Ignjatovičová (M. 01.07.2016 10:45) – Obecné
  Mám dotaz, bydlíme v Podolské ulici a zejména v letních měsících nás trápí stále častější ohňostroje, které jsou z areálu Žlutých lázní, z botelu Racka a také z výletních lodí. Intenzita nyní v letních měsících je
  2 - 3x týdně. Navíc při hudebních produkcích v areálu lázní je hluk tak strašný, že je slyšet i za zavřeným oknem, takže větrání zvláště v létě je problematické. Navíc bydlíme v oblasti s mimořádnou dopravní zátěží a toto je už opravdu neúnosné. Děkuji.
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 4.7.2016 9:27)

   Dobrý den,
   s podněty ohledně překračování hlukových limitů je možné se obrátit na Hygienickou stanici hlavního města Prahy - pobočka JIH, Němčická 1112/8, 142 00 Praha 4, tel.: 261 260 537.

   S pozdravem


   Ing. Lenka Hánlová
   vedoucí oddělení životního prostředí a odpadového hospodářství
   odbor životního prostředí a dopravy

 • Otázka: jak zrušit poplatek za psa (Jana Karlovská 03.05.2016 18:23) – Obecné
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak se dá zrušit placení poplatku za psa, pokud zemřel. Stačí zavolat na úřad či napsat email s datem úmrtí? Event. komu toto adresovat? Děkuji.
 • Otázka: kontejner (Irah Kučerová 09.04.2016 14:28) – Obecné
  Dobrý den,
  kdysi byl jednou za měsíc přistaven kontejner do ulice Nad Křížkem. Nyní jsem toto místo ve vašem seznamu nenašla. Všechna místa jsou nyní dost vzdálena. Neuvažujete v letošním roce, že by se sem někdy vrátil?
  Děkuji za odpověď
  Kučerová
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 12.4.2016 9:05)

   Dobrý den,
   městská část Praha 4 neuvažuje o zavedení dalšího stabilního místa pro přistavování kontejneru na objemný odpad s ohledem na stále se snižující kvótu těchto kontejnerů. Na stanoviště Vlnitá x Nad Křížkem se přistavuje kontejner na bioodpad a bezplatné štěpkování. Stanoviště je občas zařazeno do harmonogramu mimořádně přistavovaných kontejnerů na objemný odpad. V letošním roce je toto stanoviště v plánu mimořádného přistavování na červen 2016.


   S pozdravem


   Ing. Jana Teichmannová

   referent - odpady, komunální odpad, granty

 • Otázka: Problémy ze sousedem co krmí holuby (Václav 12.03.2016 14:49) – Obecné
  Dobrý den, chtěl by jsem se zeptat na koho by jsem se měl obrátit, jelikož mám takový problém ze sousedem, který neustále z okna hází pečivo do dvora, kde jím krmí holuby a ti nám pak znečišťují balkón. Když se snažím s tímto sousedem promluvit, tak raději rychle zaleze a zavře okno (bydlí totiž ve vedlejším domě). Když se mi to už podaří, tak dělá, že se ho to netýká a vesele holuby krmí dál. Já se tak na balkon bojím už i věšet prádlo, abych ho neměl také zašpiněný od jejich výkalů. Není u nás krmení holubů zakázáno? A nedopouští se tak tento pán trestného činu? Popřípadě co by se s tím dalo dělat. Děkuji moc předem za odpověď
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 16.3.2016 11:16)

   Dobrý den,
   nejprve se zkuste obrátit  na vlastníka předmětného dvora, který by měl věc řešit. Předpokládám, že se jedná o soukromé vlastnictví nějakého SVJ či jiného podobného subjektu. V tomto smyslu by se tedy nejednalo o  veřejné prostranství, neboť předpokládám, že dvůr není přístupný všem bez omezení. Z tohoto důvodu by se na takovéto krmení holubů nevztahovala obecně závazná vyhláška 8/2008 o udržování čistoty na ulicích a veřejných prostranstvích a z ní vyplývající možné sankce.

   Pokud by komunikace vlastníka dvora a pána co krmí nepřinesla zlepšení, lze se obrátit na odbor kontrolní se stížností (žádostí o pomoc). Nicméně je nutné samozřejmě znát totožnost konkrétní fyzické osoby. Doporučila bych také situaci - naházené pečivo, znečištěný balkón či pověšené prádlo průběžně dokumentovat (foto či video).


   S pozdravem


   David Polák

   tiskový referent

 • Otázka: zájem o komposter (Helena Pekarová 25.02.2016 14:53) – Obecné
  Mám zájem o odebrání komposteru na zahradu v nuselské ulici 37/130, na koho se mám obrátit.
  Děkuji
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 25.2.2016 15:32)

   Dobrý den,
   pošlete svou žádost na email kompostery@praha4.cz.


   S pozdravem


   David Polák

   tiskový referent

 • Otázka: Poplatek za odvoz odpadu (Alexandra Kotrbatá 21.02.2016 21:26) – Obecné
  Dobrý den, ráda bych se zeptala na nutnost placení poplatku za odvoz odpadu v případě, že již několik let žiji v zahraničí (mohu doložit) a od května lonského roku jsem i odhlášena z evidenčního listu a po smrti babičky bez nároku na byt. V domě mám pouze trvalý pobyt, bez fyzického bytu k obývání. Díky moc za radu předem, A. Kotrbatá
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 22.2.2016 9:34)

   Dobrý den,
   poplatek za komunální odpad na území hlavního města Prahy platí vlastník objektu (nebo správce objektu). Vlastník objektu pak vybírá adekvátní část poplatku za komunální odpad po nájemcích bytů v zálohách za služby a dvakrát ročně platí tento poplatek správci poplatku (Magistrát hlavního města Prahy).


   V případě nejasností se prosím obraťte přímo na vlastníka objektu nebo na Magistrát hl. m. Prahy – viz odkaz.


   ODKAZ - http://www.praha.eu/jnp/cz/potrebuji_resit/zivotni_situace/poplatky/poplatek_za_komunalni_odpad.html


   S pozdravem


   David Polák

   tiskový referentZveřejněno: 11.11.2008 – tiskový referent David Polák,
Vytisknout