O významu pohybu v pokročilejším věku - přednáška pro seniory s ukázkami cvičení

Pohyb v pokročilejším věkuPohyb v tom nejširším slova smyslu zaujímá v lidském životě mnohem důležitější roli, než si je většina z nás ochotna připustit. Navíc s přibývajícími léty tato role ještě významně stoupá. Přiměřená pohybová aktivita má ať přímo nebo zprostředkovaně vliv prakticky na všechno, co děláme.

MČ Praha 4 proto připravila pro své seniory přednášku, kde se dozví, jak konkrétně pohyb na organismus působí, jaké důsledky s sebou přináší nedostatek pohybu a jak to vše souvisí s kvalitou života v pokročilejším věku. Navíc si budou moci vyzkoušet i několik jednoduchých cviků, které pak mohou zařadit do svých každodenních rituálů a významně tak přispět ke zlepšení svého zdraví a kondice.  

Přednáška se bude konat 17.10. od 14.00 ve 2. patře Nuselské radnice (sál č. 205), přednášet bude zakladatelka iniciativy „Pohyb pro život“ Mgr. Kateřina Macháčová, Ph.D., která se pohybem v pokročilém věku a související problematikou zabývá přes deset let. Je autorkou mnoha odborných publikací a ve své práci se opírá jak o výsledky nejnovějších výzkumů, tak i o osobní zkušenosti.

Přihlášky přijímány na bezplatné lince 800 100 128 od 9.10.

Zveřejněno: 15.09.2017 – vedoucí oddělení PR Petra Handlová,
Vytisknout