Nordic Walkingové procházky pro seniory Prahy 4

Městská část Praha 4 spolu s Nordic Walking Centrum HOLKY V POHYBU připravila procházky pro seniory Prahy 4 zcela zdarma. Senioři mají možnost si projít dvě trasy a vyzkoušet si Nordic Walking.

NORDIC WALKING PROCHÁZKY
místo
dny a časy lekcí
Hodkovičky - trasa cyklostezky podél Vltavy
každé úterý od 15.00 hodin
od 14. 4. do 30. 6. 2015,
poté od 1. 9. do 27. 10. 2015

sraz u zahradnictví v ulici Vltavanů

Krčský les - lesní cesty
každý čtvrtek od 15.00 hodin
od 16. 4. do 26. 11. 2015
sraz u restaurace U Labutě

Nordic Walkingová chůze je ideální právě pro starší lidi, u nichž by jinak jiný sport, s nímž by začínali od začátku, vedl k nezdravému zatěžování kloubů a vazů. Tato chůze se naopak hodí i pro lidi s vysokým tlakem nebo kloubními problémy. Výkon během lekce je vyžadován od 600 svalů lidského těla, což představuje téměř 90% všech svalů v těle. Nordic Walking je zároveň společenským sportem, jelikož je při něm možná komunikace v průběhu jeho provozování.

Tyto lekce budou mít obyvatelé městské části Praha 4 ve věku nad 50 let zdarma,a  to včetně zapůjčení holí.

Více informací na stránkách www.holkyvpohybu.cz.
Zveřejněno: 19.08.2015 – tiskový referent David Polák,