Největší sportovní událost žáků základních škol, 4x4 letní hry Prahy 4, vyhlásila vítěze

Znak městské části Praha 4
Letní olympijské hry v Londýně se nezadržitelně blíží, nicméně na území čtvrté městské části se před prázdninami uskutečnilo jiné sportovní klání – 4x4 letní hry Prahy 4.

„Letošní hry byly jubilejní, třetí, možná právě proto startovalo ve všech soutěžních disciplínách nejvíce sportovců ze všech dosavadních ročníků – přibližně 6750,“ konstatuje spokojeně starosta městské části Praha 4 Ing. Pavel Horálek.
Necelých sedm tisíc sportovců tak během jedenácti červnových dnů svedlo neúprosné souboje ve čtyřech kategoriích – míčových sportech, venkovních sportech, atletice a netradičních sportech, celkem tedy v 16 soutěžních disciplínách (beachvolejbal, přetah lanem, přehazovaná, jízda zručnosti, florbal, malá kopaná, krikeťák, softball, basketbal, stolní tenis, streetball, stolní fotbal, atletika, přespolní běh a bruslařské disciplíny).
Kolotoč sportovních klání zahájil starosta Prahy 4 spolu s českým reprezentantem v běhu na lyžích Lukášem Bauerem v pátek 15. června 2012 v areálu Hamr sport v Braníku. Každý den se pak o zdárný průběh soutěží staralo přes 100 pořadatelů, rozhodčích či učitelů, bojovalo se celkem na sedmnácti sportovištích, školních hřištích či tělocvičnách. Slavnostní zakončení sportovního podniku se odehrálo v pondělí 25. června 2012 v areálu Sportu klubu Děkanka. Celkové vítězství vybojovala Základní škola Filosofská, která získala dotaci 150 tisíc korun, druhá v pořadí byla Základní škola Jílovská, která si odnesla 120 tisíc korun. Jako třetí se umístila Základní škola Jižní s výhrou 100 tisíc korun. Navíc bylo uděleno bezmála 450 zlatých, stříbrných a bronzových medailí, nejúspěšnějším sportovcům pogratuloval paralympijský vítěz a mistr světa v cyklistice Jiří Ježek. Slavnostní vyhlášení výsledků svým vystoupením doprovodil finalista soutěže Česko Slovenská SuperStar Ben Cristovao.
„Není pochyb, že vedení dětí ke sportu, a je jedno, zda na amatérské nebo profesionální úrovni, je nejlepší prevencí negativních sociálních jevů,“ uzavřel starosta Pavel Horálek.

Michal Sochor

Zveřejněno: 02.07.2012 – tiskový referent David Polák,