MELANOM aneb pozor na zhoubná znaménka

Městská část Praha 4 připravila již třetí akci v rámci projektu 4+1 den zdraví, tentokrát zaměřenou na tématiku zhoubných znamének.

Melanom je velmi nebezpečný typ rakoviny kůže, prevence je proto nesmírně důležitá. Vyšetřit se přišlo pomocí speciálního přístroje dermatoskopu přes 450 lidí, u několika z nich objevil odborný lékařský personál přítomnost zhoubných znamének. Kromě lékařů se návštěvníkům věnovaly studentky Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy z Prahy 4, které měřily krevní tlak. Zkontrolovat znaménka si přišla i místostarostka Iva Kotvová (Trojkoalice/ Zelení) a děkuje všem, kteří myslí na prevenci a přeje hodně zdraví a krásné blížící se léto. Další Den zdraví proběhne v září a bude se věnovat tomu nejdražšímu, a to srdci.

Akce 4+1 den zdraví se koná pod záštitou Radka Lacka, radního pro oblast zdravotnictví a bydlení MHMP a Ivy Kotvové, místostarostky MČ Praha 4.

Akce se koná v rámci MA 21 a je spolufinancována z rozpočtu MHMP.

MELANOM aneb pozor na zhoubná znaménkaMELANOM aneb pozor na zhoubná znaménkaMELANOM aneb pozor na zhoubná znaménkaMELANOM aneb pozor na zhoubná znaménkaMELANOM aneb pozor na zhoubná znaménka
Zveřejněno: 16.05.2018 – tiskový referent Roman Rogner