Literární a výtvarná soutěž na téma „Místo zvané domov“ má své vítěze

V září 2016 vyhlásila městská část Praha 4, v rámci podpory rodinné politiky, již druhý ročník výtvarné a literární soutěže pro děti z mateřských škol a žáky základních škol. Letošním tématem bylo „Místo zvané domov“. Výtvarná a literární soutěž byla jednokolová a zúčastnit se mohly všechny děti, které navštěvují MŠ nebo ZŠ na Praze 4. Soutěž byla rozdělena na 3 části, kde byla navržena rozpracovaná témata:
  1. Výtvarná soutěž pro děti z MŠ – téma„Tady bydlím, tady jsem doma“
  2. Výtvarná a literární soutěž pro 1. stupeň ZŠ – téma„Všude dobře, doma nejlíp“ a “Když se řekne domov, představím si…“
  3. Literární soutěž pro 2. stupeň ZŠ – téma „Doma jsem tam, kde se cítím dobře“ a “Co pro mě znamená domov…“

Uzávěrka soutěže byla 26. října 2016. Poté byly zaslané práce rozděleny dle jednotlivých kategorií a předány porotcům k hodnocení. Porota ocenila celkem 12 literárních a 17 výtvarných prací. Celkem bylo do literární části soutěže zasláno 40 prací ze šesti ZŠ, do výtvarné části přišlo 260 prací, 137 prací bylo z 12 MŠ a 123 prací z 12 ZŠ. Věříme, že se soutěž líbila a rádi bychom pokračovali i v příštím roce. Téma by bylo vybráno opět s ohledem na mezigenerační propojení.

Přehled literárních prací

Téma

Kategorie

Počet došlých prací

Počet zúčastněných škol

Počet oceněných prací

„Všude dobře, doma nejlíp“
“Když se řekne domov, představím si…“

1. - 5. třída

10

2

4

„Doma jsem tam, kde se cítím dobře“
„Co pro mě znamená domov…“

6. - 9. třída

30

4

7

Celkem

40

6

11

Přehled zúčastněných základních škol P4

  • ZŠ Kavčí hory, ZŠ K Sídlišti 840 (8)
  • ZŠ Jílovská 1100 (6)
  • ZŠ Filosofská 3/1166 (12)
  • ZŠ Křesomyslova (4)
  • ZŠ Jižní (2)
  • ZŠ Na Líše (8)

VÝSLEDKY LITERÁRNÍ ČÁSTI


  • Kategorie 1. - 5. třída – téma„Všude dobře, doma nejlíp“ / „Když se řekne domov, představím si…“

Ocenění

Jméno, třída

Adresa školy / vyučující

Název práce

1. místo

neuděleno

 

 

2. místo

Emil Staněk

5.

ZŠ Na Líše 16

Mgr. Marcela Buchtová

Domov - rodina

3. místo

Finley Mason

5.

ZŠ Na Líše 16

Mgr. Marcela Buchtová

Všude dobře, doma nejlíp

3. místo

Karin Al-Jamal

5.

ZŠ Na Líše 16

Mgr. Marcela Buchtová

Co mě napadne, když se řekne domov…

3. místo

Klára Slámová

5.

ZŠ Jižní IV.

Můj domov Spořilov

  • Kategorie 6. - 9. třída – téma „Doma jsem tam, kde se cítím dobře / Co pro mě znamená domov…“

Ocenění

Jméno / třída

Adresa školy / vyučující

Název práce

1. místo

Sofie Vaníčková
9.

Škola Kavčí hory, K Sídlišti 840, Praha 4
Mgr. Jana Zelenková

Doma jsem tam, kde se cítím dobře

2. místo

Anna Pavlíčková
8.

ZŠ Křesomyslova

Co pro mě znamená domov?

3. místo

Aneta Rathouzová
7.

ZŠ Jílovská
Mgr. Helena Dalíková

Domov

3. místo

Marek Sedláček
9.

ZŠ s RvJ a s RvTv Filosofská 3/1166
Mgr. Dana Kaššaiová

Doma jsem tam, kde se cítím dobře

3. místo

Anna Kořínková
8.

ZŠ s RvJ a s RvTv Filosofská 3/1166
Mgr. Lada Kuběnková

Co pro mě znamená domov?

3. místo

Nikol Nosková
7.

ZŠ s RvJ a s RvTv Filosofská 3/1166
Mgr. Lenka Pilíková

Co pro mě znamená domov

3. místo

Kateřina Hájková
9.

ZŠ s RvJ a s RvTv Filosofská 3/1166Mgr. Dana Kaššaiová

Co pro mě znamená DOMOV

 

PŘEHLED VÝTVARNÝCH PRACÍ

Téma

Kategorie

Počet došlých prací

Počet zúčastněných škol

Počet oceněných prací

„Tady bydlím, tady jsem doma“

137

12

10

„Všude dobře, doma nejlíp“ a “Když se řekne domov, představím si…“

1. - 5. třída

123

12

10

Celkem

 

260

24

20

Přehled zúčastněných mateřských škol P4

  • MŠ Mezivrší (9)
  • MŠ Němčická (14)
  • MŠ 4 pastelky, MŠSedlčanská (19)
  • MŠ Fillova (25)
  • MŠ K Podjezdu (4)
  • MŠ Sdružení (16)
  • MŠ Mendíků (11)
  • Krčská MŠ Tajovského (10)
  • MŠ Voráčovská (2)
  • MŠ Němčická (14)
  • MŠ Matěchova, Halasova (18)
  • MŠ Trojlístek, Bezová (9)

„Tady bydlím, tady jsem doma“

Jméno, věk

Adresa MŠ

Jméno učitelky

Josefína Lážňovská *2010

Jeanice Caputo * 2011

MŠ Voráčovská 2

 

Šárka Pacejková

Ondřej Kotlařík *2011

MŠ Trojlístek

O. Syrovátková

Magdaléna Klausová

(4 roky)

MŠ Němčická

Andrea Tillová

Kryštof Husák *2010

MŠ Fillova 11

Jana Kočová,

Klára Prchalová

Elen Foukalová *2011

MŠ K Podjezdu 2

 

Anna Navrátilová (5 let)

MŠ 4 pastelky, Sedlčanská 14

Martina Šulcová

Helena Čablová *2012

MŠ Mezivrší

Blanka Feschmajerová

Vít Kreiner *2011

MŠ Sdružení 1080

Hana Dušková

Kateřina Pavlenko (5 let)

MŠ 4 pastelky, Sedlčanská 14

Martina Šulcová

Zvláštní ocenění za kvalitní kolekci prací získávají učitelky MŠ - Martina Šulcová, MŠ 4 pastelky, Sedlčanská 14 a Andrea Tillová, MŠ Němčická 16/1111

Přehled zúčastněných základních škol P4

  • ZŠ Kavčí hory (12)
  • ZŠ Jílovská (6)
  • ZŠ Mendíků (8)
  • ZŠ Bítovská (15)
  • ZŠ Jižní IV. (22)
  • ZŠ U Krčského lesa (1)
  • ZŠ Školní (19)
  • ZŠ Na Líše (9)
  • ZŠ Na Chodovci (9)
  • ZŠ Filosofská (19)
  • ZŠ Táborská (2)
  • ZŠ Křesomyslova (1)

Místo

Jméno, třída

Adresa ZŠ

Jméno učitelky

1. místo

Matylda Riehs, 2.

ZŠ Školní 700

Jana Kvitová

2. místo

Matěj Dudek, 3.

ZŠ Školní 700

Eva Dyková

2. místo

Filip Mandát, 5.

Škola Kavčí hory, K Sídlišti 840

Iveta Viktorová

2. místo

Markéta Nagyová, 2.

ZŠ Jižní

 

3. místo

Emma Gramelová, 2.

Škola Kavčí hory, K Sídlišti 840

 

3. místo

Matěj Roubal, 3.

ZŠ Školní 700

 

3. místo

Edita Uttendorfská, 2.

Škola Kavčí hory, K Sídlišti 840

 

3. místo

Patrik Šarb, 2.

ZŠ Jižní

 

 

Zveřejněno: 27.12.2016 – tiskový referent David Polák,
Vytisknout