Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Pes na volno + napadení- Louka U Kempinku (Miroslava Sudíková 28.08.2017 10:54) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den, chtěla jsem se dotázat, zda louka U Kempinku je skutečně vyhrazena pro volné pobíhání psů. Měla jsem za to, že v Praze všeobecně, je vyhláškou stanoveno, mít psa na vodítku?... Bohužel se nám na zmíněné louce U Kempinku stal nemilý incident, kdy jsme trénovali našeho malého psa (5kg) na poslušnost, měli jsme ho na vodítku. V tom k nám přichází pán s velkým černým (cca.40-50 kg) psem. Prosili jsme ho, aby ho odvolal, ale pán odmítl, že ho odvolávat nebude. Náš pes se velkého bál, a tak na něj vyštěkl, načež se velký pes do našeho pustil. Zalehl ho a začal kousat. Pán s úsměvem přihlížel, tři lidi jsme ho odtrhávali, ale pán majitel bez zájmu. Když jsme našeho psa vytahli, zjistili jsme, že je naštěstí jen celý oslintaný, ale pokousaný nebyl. A teď k dotazu: pán nám sdělil, že psa zde mít na volno může, a že náš pes potřeboval socializační lekci, to my ale nemůžeme vědět, zda pes pána našeho zabije, nebo pouze "proškolí". Řekla jsem,že zavolám policii, načež pán řekl, že klidně, že stejně on je v právu. Nemohl pochopit, že nemůže jeho pes přijít k našemu, jakkoliv se mu zachce. Nebo se pletu? Momentálně mě velice mrzí, že jsme skutečně tu polici nezavolali, jelikož jsme se o tom bavili se známými, kteří sem také chodí a říkali, že nejsme první případ, že moc dobře o pánovi vědí, že chodí s černým psem a "posílá" ho na psy typu čivava, jorkšír a podobně a pak říká, že potřebovali dostat socializační lekci. To že strčil do manžela, už ani nezmiňuji. (my řešili ve vší slušnosti)
  Prosím poraďte, jak v této situaci nejlépe postupovat i pro další pejskaře? A je tento prostor skutečně vymezen pro volné pobíhání psů? Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 04.09.2017 14:37)
   Vážená paní Sudíková,
    
   louka v ulici U Kempinku rozhodně není plochou pro volný pohyb psů. Tento prostor slouží k rekreaci a odpočinku občanů a návštěvníků městské části Praha 4. Pán, který se tam takto nepřijatelně chová, není v právu, neboť dle §3 odst.2 písm. d) obecně závazné vyhlášky hlavního města Prahy č.6/2001 o ochraně veřejné zeleně je volné pobíhání psů v zeleni zakázáno. Pokud by se podobný incident opakoval, neváhejte zavolat městskou policii, která může v takovém případě represivně zasáhnout a sankcionovat.
   Váš podnět jsme rovněž okamžitě přeposlali na Obvodní ředitelství městské policie. Přislíbili častější a důslednější kontroly v této oblasti.
    
   Hezký zbytek léta,
   Adéla Gjuričová
   Radní pro kulturu a volný čas MČ Praha 4
 • Otázka: Chybějící houpačka a kolotoč na hřišti DH5 U Kublova (Václava Němcová 19.07.2017 13:44) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den, na dětském hřišti DH5 U Kublova už delší dobu není houpačka s ohrádkou (pro malé děti). Zároveň tam už dlouho chybí kolotoč. Chtěla jsem se zeptat, zda je reálné, že by byla zejména houpačka v nějaké dohledné době znova instalována? Předpokládám, že ta původní byla odstraněna z důvodu opotřebování a že je potřeba pořídit novou. Pokud by bylo možné na náklady na novou houpačku přispět a tak urychlit její pořízení a instalaci, ráda se na tom budu podílet. Děkuji, Němcová
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 20.07.2017 12:31)
   Vážená paní Němcová,

   Váš požadavek postupuji odboru životního prostředí a dopravy, který má správu a provoz dětských hřišť v gesci. Dle prvotních informací, které mi příslušná referentka tohoto odboru sdělila, jsou tyto herní prvky objednány a budou instalovány ihned po jejich dodání. Děkuji Vám za podnět.
    
   Hezké léto,

   Adéla Gjuričová
   Radní pro kulturu a volný čas MČ Praha 4
 • Otázka: Sítě okolo sportovního hřiště SPORT124 (Václava Němcová 19.07.2017 13:37) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den,
  mám dvě malé děti (3 a 1 rok) a nedávno jsem s nimi a ještě s kamarádkou a jejími dětmi procházela přes Seniorpark na Podolské ulici sousedící se sportovním hřištěm (SPORT124). Ze sportovního hřiště, kde si zrovna kopali nějací kluci, přilítl balón a s velikou razancí dopadl těsně vedle mého kočárku s ročním synem. Zůstala jsem opravdu v šoku, protože kdyby to zasáhlo syna sedícího v kočáru, myslím, že by mu šlo o život. Kamarádka mi řekla, že podobnou situaci v Seniorparku už v nedávné době zažila. Nejde jen o procházející děti, ale také o seniory, pro které je park určen. Neumím si představit, co by se stalo seniorovi, kterého by takovou silou balón z vedlejšího hřiště zasáhl. Obracím se na Vás proto s prosbou, zda by nebylo možné zvýšit síťové oplocení sportovního hřiště, příp. uvažovat o "zastřešení" hřiště sítí či podniknout nějaké jiné funkční opatření, které by zabránilo, aby balón lítal do přilehlého Seniorparku. Děkuji, Němcová
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 20.07.2017 12:30)
   Vážená paní Němcová,

   děkuji Vám za podnět, který budeme neprodleně řešit. Po jednání s odborem životního prostředí a dopravy bude v co nejkratší době zajištěno navýšení oplocení areálu za brankou přiléhající k senior parku. Věřím, že tímto opatřením eliminujeme případná bezpečnostní rizika spojená s pobytem v areálu senior parku.
    
   Hezké léto,

   Adéla Gjuričová
   Radní pro kulturu a volný čas MČ Praha 4
 • Otázka: A-park (Tomáš Pokorný 25.06.2017 12:27) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den, rád bych se zeptal, jak se vyvíjí projekt A-parku u Ledáren v Braníku. Vypadá to, jako by to bylo u ledu...

  Děkuji
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 26.06.2017 10:29)
   Vážený pane Pokorný,

   děkujeme za Vaši otázku. Na projekt „adrenalinového parku“, jenž byl ohlášen v médiích někdy v roce 2009, nebyly v rozpočtu vyčleněny prostředky, takže se realizaci nikdy nepřiblížil. My nyní hledáme úspornější, ale realističtější projekt se sportovně-rekreačním zaměřením. Doufáme, že se nám to brzy podaří.

   Hezké léto,

   Adéla Gjuričová
   Radní pro kulturu a volný čas MČ Praha 4
 • Otázka: Graffiti wall (Tereza Rímská 12.04.2017 21:40) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den, ráda bych se zeptala z jakého důvodu byla zrušena graffiti wall v podchodu Na Chodovci. Vznikaly na ní zajímavé graffiti, které rozjaňovaly šeď betonu a člověk tam rád procházel. Jednoho dne byl ale celý podchod natřen nezajímavou šedou barvou, graffiti zmizely a nyní je podchod "vyzdoben" pouze čmáranicemi neumělců. Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 21.04.2017 9:15)

   Dobrý den,
   vlastníkem a správcem podchodu je Technická správa komunikací se kterou měla městská část Praha 4 dohodu o zřízení legální graffiti wall. Vzhledem k neustálému odstraňování vulgárních symbolů a nápisů jsme se s vlastníkem dohodli na ukončení provozování této plochy.

   S pozdravem


   David Záruba
   vedoucí oddělení správců oblastí

 • Otázka: Dětská hřiště (Jan Šimáček 31.03.2017 21:43) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den, rád bych předal informací o stavu dětského hřiště v mém okolí a nemohu najít nějakou kontaktní osobu. Můžete mi prosím zaslat kontakt?
  Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 04.04.2017 22:18)

   Dobrý den,
   referentem, majícím na starosti dětská hřiště a sportoviště provozované městskou částí Praha 4, je Lucie Faloutová, email - lucie.faloutova@praha4.cz, tel.: 261 192 421.

   S pozdravem


   David Záruba
   vedoucí oddělení správců oblastí

 • Otázka: Dětské hriste (Marcel Uchytil 28.02.2017 16:58) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den, bydlím v ulici Senohrabská 10, Praha 4 a dnes jsem zjistil, že dětské hřiště, které se nachází za tímto bytovým domem se začalo demontovat. Zajímalo by mě, zda bude dětské hřiště obnoveno, v případě, že ano, kdy je plánován termín ukončení. Zaslechl jsem "zlé" hlasy, že bude zrušeno bez náhrady, tak jen doufám, že to není pravda. Děkuji předem za odpověď
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 01.03.2017 19:33)

   Dobrý den,
   stávající herní prvky se odstraňují z důvodu jejich provozní bezpečnosti. V letošním roce plánuje odbor stavebních investic a oprav provedení kompletní rekonstrukce toto hřiště. Termín realizace ještě nebyl stanoven. V tuto chvíli je tato akce v přípravě podkladů pro výběrové řízení na zhotovitele.

   S pozdravem

   David Záruba

   vedoucí oddělení správců oblastí
   odbor životního prostředí a dopravy

 • Otázka: příměstský tábor (Ladislava Bímová 26.02.2017 18:09) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den,
  podali jsme za náš horolezecký oddíl žádost o grant na příměstskýé tábory pro děti, Ptže jsme nedostali ještě informaci o tom, zda grant dostaneme nebo ne a protože již první termín je 4.3. což je nadcházející sobota, chceme uskutečnit tento tábor i bez dotace. Mohli byste nám dát kontakt na někoho z úřadu, kdo by nám pomohl leták o táboru distribuovat na školy na městské části Praha 4?
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 27.02.2017 15:08)

   Vážená paní Bímová,
   výsledky dotačního řízení budou skutečně známy až za několik týdnů. Ohledně možnosti distribuovat leták na školy zřizované městskou částí se, prosím, obraťte na vedoucí odboru školství, Mgr. Janu Ságlovou - jana.saglova@praha4.cz.

   Hezkou táborovou sezónu!

   S pozdravem

   Adéla Gjuričová
   radní pro kulturu a volný čas

 • Otázka: Těžko průjezdná cyklostezka Braník-Zbraslav (Petr Novotný 06.12.2016 9:20) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den,cyklostezka Braník-Zbraslav je letos hodně zanešena větvičkami a listím. Místy je z toho kluzká břečka v tlusté vrstvě nebezpečná i pro cyklisty. Prosím o úklid-stačil by jeden průjezd kartáčového vozu. Děkuji.
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 12.12.2016 10:43)

   Dobrý den,
   děkujeme Vám za upozornění. V současné chvíli zajišťujeme odstranění listí z celého úseku cyklostezky v úseku Braník – Zbraslav a Krč – Braník. Začátkem tohoto týdne bude uklizeno.

   S pozdravem


   David Záruba
   vedoucí oddělení správců oblastí

 • Otázka: Little Free Library (Hrbáčková 23.07.2016 6:10) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den,
  prosím, neuvažuje městská část o zřízení mini knihoven na ulici - Tzv. Little Free Library? Zajímavé lokalitou by bylo například sídliště Krč, kde žije dnes spousta starších obyvatel a toto zpestření by určitě uvítali. a rádi by tímto způsobem mezi sebou knihy vyměňovali. Určitě by bylo zajímavé umístit tyto knihovničky i do menších parků, které disponují lavičkami a odpočinkovými zónami nebo poblíž dětských hřišť. Děkuji
  • Odpověď: (neuvolněná členka rady Adéla Gjuričová, Ph.D., 26.07.2016 13:30)

   Vážená paní Hrbáčková,
   děkujeme za Váš podnět. Těší mě, že Vás mohu ujistit, že čtenáři mají v naší městské části zastání. Na jaře jsme spustili provoz prvních šesti KnihoBudek, zatím v infocentrech městské části a ve vestibulu radnice na Budějovické (viz odkaz). Číst si a půjčovat knihy s sebou si tak můžete třeba při čekání na nový pas nebo občanku. Neformální miniknihovny fungují také v budově IKEM a v Baarově parku u BBCentra.

   ODKAZ - http://www.praha4.cz/Praha-4-ma-sest-knihobudek.html

   Rádi bychom ještě letos zřídili další knihovničky ve veřejném prostoru, budu Vám proto vděčna za konkrétní návrhy vhodného umístění na sídlišti Krč (pošlete prosím přímo na adela.gjuricova@praha4.cz).

   Hezké léto a hodně čtenářských zážitků,


   Adéla Gjuričová
   radní pro kulturu a volný časVytisknout