Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Dětské hriste (Marcel Uchytil 28.02.2017 16:58) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den, bydlím v ulici Senohrabská 10, Praha 4 a dnes jsem zjistil, že dětské hřiště, které se nachází za tímto bytovým domem se začalo demontovat. Zajímalo by mě, zda bude dětské hřiště obnoveno, v případě, že ano, kdy je plánován termín ukončení. Zaslechl jsem "zlé" hlasy, že bude zrušeno bez náhrady, tak jen doufám, že to není pravda. Děkuji předem za odpověď
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 1.3.2017 19:33)

   Dobrý den,
   stávající herní prvky se odstraňují z důvodu jejich provozní bezpečnosti. V letošním roce plánuje odbor stavebních investic a oprav provedení kompletní rekonstrukce toto hřiště. Termín realizace ještě nebyl stanoven. V tuto chvíli je tato akce v přípravě podkladů pro výběrové řízení na zhotovitele.

   S pozdravem

   David Záruba

   vedoucí oddělení správců oblastí
   odbor životního prostředí a dopravy

 • Otázka: příměstský tábor (Ladislava Bímová 26.02.2017 18:09) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den,
  podali jsme za náš horolezecký oddíl žádost o grant na příměstskýé tábory pro děti, Ptže jsme nedostali ještě informaci o tom, zda grant dostaneme nebo ne a protože již první termín je 4.3. což je nadcházející sobota, chceme uskutečnit tento tábor i bez dotace. Mohli byste nám dát kontakt na někoho z úřadu, kdo by nám pomohl leták o táboru distribuovat na školy na městské části Praha 4?
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 27.2.2017 15:08)

   Vážená paní Bímová,
   výsledky dotačního řízení budou skutečně známy až za několik týdnů. Ohledně možnosti distribuovat leták na školy zřizované městskou částí se, prosím, obraťte na vedoucí odboru školství, Mgr. Janu Ságlovou - jana.saglova@praha4.cz.

   Hezkou táborovou sezónu!

   S pozdravem

   Adéla Gjuričová
   radní pro kulturu a volný čas

 • Otázka: Těžko průjezdná cyklostezka Braník-Zbraslav (Petr Novotný 06.12.2016 9:20) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den,cyklostezka Braník-Zbraslav je letos hodně zanešena větvičkami a listím. Místy je z toho kluzká břečka v tlusté vrstvě nebezpečná i pro cyklisty. Prosím o úklid-stačil by jeden průjezd kartáčového vozu. Děkuji.
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 12.12.2016 10:43)

   Dobrý den,
   děkujeme Vám za upozornění. V současné chvíli zajišťujeme odstranění listí z celého úseku cyklostezky v úseku Braník – Zbraslav a Krč – Braník. Začátkem tohoto týdne bude uklizeno.

   S pozdravem


   David Záruba
   vedoucí oddělení správců oblastí

 • Otázka: Little Free Library (Hrbáčková 23.07.2016 6:10) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den,
  prosím, neuvažuje městská část o zřízení mini knihoven na ulici - Tzv. Little Free Library? Zajímavé lokalitou by bylo například sídliště Krč, kde žije dnes spousta starších obyvatel a toto zpestření by určitě uvítali. a rádi by tímto způsobem mezi sebou knihy vyměňovali. Určitě by bylo zajímavé umístit tyto knihovničky i do menších parků, které disponují lavičkami a odpočinkovými zónami nebo poblíž dětských hřišť. Děkuji
  • Odpověď: (neuvolněná členka rady Adéla Gjuričová, Ph.D., 26.7.2016 13:30)

   Vážená paní Hrbáčková,
   děkujeme za Váš podnět. Těší mě, že Vás mohu ujistit, že čtenáři mají v naší městské části zastání. Na jaře jsme spustili provoz prvních šesti KnihoBudek, zatím v infocentrech městské části a ve vestibulu radnice na Budějovické (viz odkaz). Číst si a půjčovat knihy s sebou si tak můžete třeba při čekání na nový pas nebo občanku. Neformální miniknihovny fungují také v budově IKEM a v Baarově parku u BBCentra.

   ODKAZ - http://www.praha4.cz/Praha-4-ma-sest-knihobudek.html

   Rádi bychom ještě letos zřídili další knihovničky ve veřejném prostoru, budu Vám proto vděčna za konkrétní návrhy vhodného umístění na sídlišti Krč (pošlete prosím přímo na adela.gjuricova@praha4.cz).

   Hezké léto a hodně čtenářských zážitků,


   Adéla Gjuričová
   radní pro kulturu a volný čas

 • Otázka: dětské hřiště (Pavel Kabíček 07.06.2016 20:55) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den.

  Mohl bych požádat o zajištění posekání trávy na dětském hřišti Božetěchova u smyčky ul.Čiklova. Tráva je tam již cca 70 cm vysoká a děti se tam spíše ztratí nebo si přinesou domu klíště.

  Děkuji a s pozdravem
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 10.6.2016 12:49)

   Dobrý den,
   děkujeme za Vaše upozornění, neprodleně zajistíme posekání.


   S pozdravem


   David Záruba

   vedoucí oddělení správců oblastí

 • Otázka: Centrální park Pankrác (Robert Janeček 28.05.2016 11:51) – Kultura, sport a volný čas
  Vážení,
  V sobotu 28.5. jsem v Centrálním parku Pankrác hrál s dětmi fotbal, krátce před 10h si těsně vedle nás začali lidé rozbalovat podložky, že budou cvičit jógu a poprosili nás se přesunout jinam, protože tato akce je pořádaná společností Oriflame a mají od magistrátu Prahy 4 část parku každou sobotu pronajatou. Má se jednat o plochu vytyčenou mezi ulicemi Pujmanové, Milevská zasahující až na hlavní travnatou plochu, která je obehnaná chodníkem.
  Podle jejich rozhovoru jsem pochopil, že si zrovna toto místo vyhlédli, protože tu svítí sluníčko, a na původním místě cca 60 metrů vzdáleném foukal vítr, což se jím nelíbilo. Nakonec se přesunuli o dalších cca 50 metrů na třetí stanoviště do stínu, na sluníčko jim bylo zase až moc teplo.
  Rád bych se tedy zeptal, zda má někdo každou sobotu od 10 hodin pronajatou tuto část parku, kdy může, podle toho kde se mu to zrovna líbí, ostatní občany sice slušně ale přesto vyhnat.

  Děkuji
  • Odpověď: (neuvolněná členka rady Adéla Gjuričová, Ph.D., 31.5.2016 9:57)

   Dobrý den,
   tato společnost skutečně měla na Úřadu městské části Praha 4 řádně sjednaný zábor širokého pruhu před kavárnou Na půl cesty, a to vždy v sobotu od 10.00 do 11.00 hodin. Přesto mě mrzí, že se tam s Vámi a Vašimi dětmi "nevešli". Tento týden se teprve bude schvalovat jejich zábor na sobotní jógu v červnu až srpnu a náš odbor s nimi Váš podnět probere.


   Přeji Vám klidnou fotbalovou sezónu s dětmi.


   S pozdravem


   Adéla Gjuričová

   radní pro kulturu a volný čas

 • Otázka: "Zpátky do školy" (Miroslava Jachimová 18.04.2016 18:01) – Kultura, sport a volný čas
  Obracím se na Vás jako frekventantka kurzu němčiny v rámci projektu "Zpátky do školy". Chtěla bych vyjádřit poděkování za organizaci této akce a spolu s ostatními účastníky vyjádřit přání, aby tento vzdělávací projekt pro seniory pokračoval. těší se velké oblibě a zvláště frekventanti jazykových kurzů by uvítali návaznost další výuky. Proto prosím o sdělení, zda se s pokračováním projektu počítá.
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 22.4.2016 10:18)

   Dobrý den,
   děkujeme za Vaši kladnou odezvu, těší nás, že vzdělávací kurzy pro seniory pořádané naším oddělením rodinné politiky jsou tak oblíbené. V úterý 17. května 2016 se bude konat slavnostní zakončení kurzů na Nuselské radnici a poté vzdělávací projekt „Zpátky do školy“ celkově vyhodnotíme a na základě toho rozhodneme o případném pokračování kurzů po prázdninách nebo v další sezoně.


   Informace potom najdete jako obvykle v časopise Tučňák a na webových stránkách městské části.


   S pozdravem


   Mgr. Iva Kotvová

   zástupkyně starosty pro sociální oblast

 • Otázka: Parkour Kublov (Helena Cechurova 13.04.2016 9:30) – Kultura, sport a volný čas
  Dobry den,
  proc je parkour (venkovni hriste) na Kublove ted v dubnu zamceny? Ma byt otevren od dubna a neni tomu tak. Kdo se o tento objekt stara? Na koho se mohu obratit i s zadosti o vykaceni kere, ktery zasahuje do prostoru parkouru?
  Dekuji predem za odpoved.
  Helena Cechurova
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 13.4.2016 16:54)

   Dobrý den,
   sportoviště v ulici Podolská je otevřeno dle provozního řádu, tj. duben – červen a září – říjen, v pondělí až pátek od 15.00 do 20.00 hodin, v sobotu a neděli od 10.00 do 20.00 hodin. V červenci a srpnu každý den od 10.00 do 20.00 hodin. Mimo období prázdnin je areál v pracovní dny do 15.00 hodin pro veřejnost nepřístupný, neboť je využíván jako školní hřiště Základní školy Nedvědovo náměstí.


   S pozdravem


   David Záruba

   vedoucí oddělení správců oblastí

 • Otázka: cukrárna v KC Novodvorská (Eva Tillová 09.03.2016 19:53) – Kultura, sport a volný čas
  Prosím o informaci z jakého důvodu byla uzavřena cukrárna v Kc Novodvorská a kdy bude opět zprovozněna. Dále se šíří fáma, že MU Praha 4 má úmysl objekt prodat, je to pravda? Děkuji
  • Odpověď: (neuvolněná členka rady Adéla Gjuričová, Ph.D., 16.3.2016 10:40)

   Dobrý den,
   Rada městské části Praha 4 již schválila nového nájemce cukrárny a předpokládáme, že nejpozději od začátku dubna bude poskytovat své služby návštěvníkům, a to včetně kvalitní kávy a zdravého občerstvení. Městská část se Kulturního centra Novodvorská v žádném případě nezbavuje. Naopak převzala objekt do své správy a v budoucnu bude pronajímat jeho části tak, aby lidé z Novodvorské a okolí mohli i nadále navštěvovat jak cukrárnu, knihovnu, oblíbené kurzy a nejrůznější kulturní akce. Zároveň pracujeme na tom, aby přibyly nové programy pro seniory, mateřský klub a další aktivity.

   Děkuji Vám za Vaši otázku.


   S pozdravem


   Adéla Gjuričová
   radní pro kulturu a volný čas

 • Otázka: Taneční odpoledne (Ivo Končelík 06.03.2016 12:06) – Kultura, sport a volný čas
  Kdy budou konečně prosím pokračovat oblíbená nedělní taneční odpoledne v KC Novodvorská? Dříve pravidelně pořádané akce se za poslední tři roky změnily na nárazové. Skvělé akce MČ P4 pořádané cca jednou za půl roku (díky za ně) nemohou tu pravidelnost nahradit. Je snad jasné, že taneční odpoledne jsou oblíbené a cenné z důvodu, že se tam kloubí společenská událost, setkání, s aktivním pohybem při hudbě, což je důležité hlavně pro aktivní život seniorů.
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 7.3.2016 12:35)

   Dobrý den,
   děkuji za Váš zájem o taneční odpoledne v KC Novodvorská. Naprosto s Vámi souhlasím v tom, že se jedná o důležitou aktivitu, navíc velmi oblíbenou. Usilujeme tedy o to, aby nový nájemce kulturního centra taneční odpoledne pravidelně pořádal a také aby obnovil jejich tradici ještě nyní na jaře. Doufám, že se to podaří už od dubna či května.


   S pozdravem


   Adéla Gjuričová

   radní pro kulturu a volný časVytisknout