Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: stav cyklostezky (Simona Klímová 24.07.2019 14:42) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat kdo je zodpovědný za údržbu okolí cyklostezek (pravý břeh Vltavy, okolí Krčského potoka apod.). Mnohé okraje těchto cyklostezek jsou zarostlé dvoumetrovými kopřivami, které stezku zužují natolik, že se v některých místech cyklisté a bruslaři těžko míjejí. Chápu, že v době sucha se pokud možno vegetace neseká, ale toto mi přišlo už příliš. Stezka je sama o sobě dost úzká a kopřivy či jiné rostliny způsobují, že je mnohde poloviční. Děkuji za reakci.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 30.07.2019 9:10)
   Díky za vaše upozornění!
   Již na tom pracujeme. Tento týden dole u řeky a pak budeme pokračovat dále.
   S pozdravem
   David Záruba
   vedoucí oddělení správců oblastí
 • Otázka: Koupaliště Lhotka (Pešková Lenka 17.06.2019 15:13) – Kultura, sport a volný čas
  Dobry den,chtela bych se zeptat,proc je provoz koupaliste ve vsedni den jen do 18 hodin?Nez se pracujici matka s ditetem na koupaliste dostane,je 17 hodin.V techto vedrech mi pripada doba do 18 h velmi kratka,uvitala bych prodlouzeni minimalne o jednu,lepe o dve hodiny.Dekuji
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 25.06.2019 13:32)
   Vážená paní Pešková,
   v období mimo letní prázdniny je koupaliště Lhotka otevřeno do 18:00 hod., a to z důvodu předepsaného odborného postupu filtrace vody prostřednictvím přírodního biotopu a zajištění tak čistoty vody po celou domu koupací sezóny. V období letních prázdnin, tj. v měsíci červenec a srpen, je poté otevírací doba prodloužena, a to od 09:00 hod. do 20:00 hod.
   S pozdravem,
   Bc. Michal Hroza
   místostarosta MČ Praha 4
 • Otázka: GRAFFITI WALL (David 13.05.2019 18:00) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den chtěl bych se zeptat ohledně míst na sprejování kolem Barrandovskýho mostu . Co vše je legální ? Podelná zed Strakonické , betonové zdi lemující nájezd a sjezd z Barrandovského mostu , všechny pilíře včetně těch na vodě ? Děkuji
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 14.05.2019 11:38)
   Vážený pane Davide,
   předmětné stavby kolem Barandovského mostu, na které se dotazujete, nejsou ve svěřené správě městské části Praha 4. Vzhledem k jejich charakteru dopravních staveb nebo s dopravními stavbami související, jsou ve správě Technické správy komunikací hl. m. Prahy. Ve věci možnosti realizovat graffiti na těchto stavbách, se proto obraťte přímo na TSK, a.s.. Kontakty najdete na http://www.tsk-praha.cz/wps/portal.
   S pozdravem,
   Petra Soukupová
   vedoucí odd. hospodaření s pozemky
   Odbor obecního majetku MČ Praha 4
 • Otázka: odstraněná socha před KC Novodvorská (Viktor Puci 19.03.2019 10:30) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den,
  před několika lety byla při úpravě prostoru před KC Novodvorská odstraněna skulptura "Sedící figura" od Miloslava Chlupáče. Již před lety jsem vznesl dotaz na tomto místě, jaký je osud sochy. Bylo mi odpovězeno, že je někde deponována a hledá se její další využití. Chci se zeptat, jestli věc někam pokročila a jestli se neuvažuje o navrácení sochy na její původní místo. Kdo rozhoduje o tom, že se může nějaké umělecké dílo jen tak odvézt? Věřím, že se dočkáme nápravy tohoto stavu. Děkuji.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 19.03.2019 11:25)
   Dobrý den,
    
   mám pro Vás dobrou zprávu, socha se bude vracet na původní místo. V tuto chvíli se hledá nejlepší nabídka na restaurátorské práce, socha se musí očistit opravit atd., pak bude umístěna zpět před KC Novodvorská. Předpokládáme, že se tak stane snad do září tohoto roku, ale záleží na restaurátorských pracích.
    
   S pozdravem
    
   Bc. Monika Bunžová
   asistentka starosty Petra Štěpánka
    
   Úřad městské části Praha 4
   Odbor kancelář starosty
 • Otázka: (ne)kultura v KC Novodvorská (Viktor Puci 19.03.2019 10:09) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den,
  pamatuji časy, kdy jsme chodili pravidelně na koncerty pořádané v KC Novodvorská. Ty časy jsou dávno pryč.Vrátí se ještě kulturní akce do tohoto kulturního centra? Děkuji.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 19.03.2019 11:24)
   Dobrý den,
    
   děkujeme za dotaz. Prostor KC Novodvorská je plánován k rekonstrukci.
   Rekonstrukce prostor bývalého kina Kosmos je zahrnutá ve schváleném rozpočtu MČ Praha 4 pro rok 2019. Celkový odhad plánovaných výdajů na celkovou rekonstrukci prostor bývalého kina Kosmos je v současnosti 72 mil. Kč z toho pro letošek 28, 647 mil. Kč. Cílem rekonstrukce je celková  obnova těchto prostor s plánovaným užitím v oblasti  komerčně pronajímaných prostor pro ordinace, rehabilitace a související nebytové prostory. Dne 19.3.2019 bude otázka Kosmosu projednávána na investiční komisi MČ Prahy 4.
    
   S pozdravem
    
   Bc. Monika Bunžová
   asistentka starosty Petra Štěpánka
    
   Úřad městské části Praha 4
   Odbor kancelář starosty
 • Otázka: Literární festival (AM 29.08.2018 8:55) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den,

  v říjnu budeme pořádat v Kongresovém centru literární festival. Je z vaší strany daný nebo doporučený počet organizátorů na počet účastníků?
  Akce bude pro 2 500 účastníků.
  http://humbookfest.cz/

  Děkuji za reakci

  JT
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 29.08.2018 12:37)
   Dobrý den,

   městská část Praha 4 není zřizovatelem ani provozovatelem Kongresového centra Praha. Doporučuji obrátit se přímo na vedení centra: tel.: 261171 111 a projednat s nimi kapacitu jednotlivých sálů.

   S pozdravem
   Adéla Gjuričová
   Radní pro kulturu Městské části Praha 4
 • Otázka: plochy pro volný pohyb psů (Lejsková 10.04.2018 10:30) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den,na webu je uvedena aktualita o zvyšování počtu ploch pro volný pohyb psů. V článku jsou uvedeny adresy. Postrádám odkaz na přesné označení lokality.Např. lokalita "park Kavčí hory" je hodně široký pojem.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 11.04.2018 11:57)
   Dobrý den,

   soupis ploch pro volný pohyb psů naleznete v odkaze: http://www.praha4.cz/Moznosti-volneho-pobihani-psu-na-uzemi-Prahy-4.html.

   S pozdravem,

   David Záruba
   vedoucí oddělení správců oblastí
   ÚMČ Praha 4

    
 • Otázka: dětské hriště Na Křivině (Barbora 08.04.2018 9:58) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den, na koho můžeme směřovat podněty k opravám na dětském hřišti v ulici Na křivině (sousedí se ZŠ Ohradní). Hrací prvky jsou na hřišti poškozené a nebezpečné. Lanová pyramida má zpřetrhané/uvolněné některé spoje; dřevěné nástupní domky pro jízdu na kladce jsou nahnuté a vypadají jako by každou chvíli měly spadnout; houpačka pro nejmenší má uvolněnou jednu pružinu..
  Předem děkuji za rychlou reakci, BJ
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 09.04.2018 15:17)
   Dobrý den, 

   o závadách na tomto dětském hřišti víme. 

   Práce na opravě byly v minulém týdnu zadány a tento týden budou provedeny.

   Hezký den,

   David Záruba
   Odbor životního prostředí a dopravy (OŽPAD)
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Pes na volno + napadení- Louka U Kempinku (Miroslava Sudíková 28.08.2017 10:54) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den, chtěla jsem se dotázat, zda louka U Kempinku je skutečně vyhrazena pro volné pobíhání psů. Měla jsem za to, že v Praze všeobecně, je vyhláškou stanoveno, mít psa na vodítku?... Bohužel se nám na zmíněné louce U Kempinku stal nemilý incident, kdy jsme trénovali našeho malého psa (5kg) na poslušnost, měli jsme ho na vodítku. V tom k nám přichází pán s velkým černým (cca.40-50 kg) psem. Prosili jsme ho, aby ho odvolal, ale pán odmítl, že ho odvolávat nebude. Náš pes se velkého bál, a tak na něj vyštěkl, načež se velký pes do našeho pustil. Zalehl ho a začal kousat. Pán s úsměvem přihlížel, tři lidi jsme ho odtrhávali, ale pán majitel bez zájmu. Když jsme našeho psa vytahli, zjistili jsme, že je naštěstí jen celý oslintaný, ale pokousaný nebyl. A teď k dotazu: pán nám sdělil, že psa zde mít na volno může, a že náš pes potřeboval socializační lekci, to my ale nemůžeme vědět, zda pes pána našeho zabije, nebo pouze "proškolí". Řekla jsem,že zavolám policii, načež pán řekl, že klidně, že stejně on je v právu. Nemohl pochopit, že nemůže jeho pes přijít k našemu, jakkoliv se mu zachce. Nebo se pletu? Momentálně mě velice mrzí, že jsme skutečně tu polici nezavolali, jelikož jsme se o tom bavili se známými, kteří sem také chodí a říkali, že nejsme první případ, že moc dobře o pánovi vědí, že chodí s černým psem a "posílá" ho na psy typu čivava, jorkšír a podobně a pak říká, že potřebovali dostat socializační lekci. To že strčil do manžela, už ani nezmiňuji. (my řešili ve vší slušnosti)
  Prosím poraďte, jak v této situaci nejlépe postupovat i pro další pejskaře? A je tento prostor skutečně vymezen pro volné pobíhání psů? Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 04.09.2017 14:37)
   Vážená paní Sudíková,
    
   louka v ulici U Kempinku rozhodně není plochou pro volný pohyb psů. Tento prostor slouží k rekreaci a odpočinku občanů a návštěvníků městské části Praha 4. Pán, který se tam takto nepřijatelně chová, není v právu, neboť dle §3 odst.2 písm. d) obecně závazné vyhlášky hlavního města Prahy č.6/2001 o ochraně veřejné zeleně je volné pobíhání psů v zeleni zakázáno. Pokud by se podobný incident opakoval, neváhejte zavolat městskou policii, která může v takovém případě represivně zasáhnout a sankcionovat.
   Váš podnět jsme rovněž okamžitě přeposlali na Obvodní ředitelství městské policie. Přislíbili častější a důslednější kontroly v této oblasti.
    
   Hezký zbytek léta,
   Adéla Gjuričová
   Radní pro kulturu a volný čas MČ Praha 4
 • Otázka: Chybějící houpačka a kolotoč na hřišti DH5 U Kublova (Václava Němcová 19.07.2017 13:44) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den, na dětském hřišti DH5 U Kublova už delší dobu není houpačka s ohrádkou (pro malé děti). Zároveň tam už dlouho chybí kolotoč. Chtěla jsem se zeptat, zda je reálné, že by byla zejména houpačka v nějaké dohledné době znova instalována? Předpokládám, že ta původní byla odstraněna z důvodu opotřebování a že je potřeba pořídit novou. Pokud by bylo možné na náklady na novou houpačku přispět a tak urychlit její pořízení a instalaci, ráda se na tom budu podílet. Děkuji, Němcová
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 20.07.2017 12:31)
   Vážená paní Němcová,

   Váš požadavek postupuji odboru životního prostředí a dopravy, který má správu a provoz dětských hřišť v gesci. Dle prvotních informací, které mi příslušná referentka tohoto odboru sdělila, jsou tyto herní prvky objednány a budou instalovány ihned po jejich dodání. Děkuji Vám za podnět.
    
   Hezké léto,

   Adéla Gjuričová
   Radní pro kulturu a volný čas MČ Praha 4


Vytisknout