Komunitní zdobení vánočních stromů se konalo již počtvrté

V městské části Praha 4 i tento rok proběhla akce Komunitní zdobení vánočních stromků, které se stalo příjemnou předvánoční tradicí.

Rozdali jsme ozdoby místním spolkům, bytovým družstvům, školkám, školám, neziskovým organizacím i skupinkám sousedů, kteří se přihlásili do akce Komunitní zdobení. A opět jsme měli nováčky, kteří zdobili poprvé a hned slíbili, že by rádi akci příští rok zopakovali.

„Když jsme před čtyřmi lety rozdávali první ozdoby obyvatelům Prahy 4, nenapadlo nás, že se zdobení vánočních stromů stane tak oblíbenou tradicí a jsme za to moc rádi,“ chválí si aktivitu občanů Prahy 4 starosta Petr Štěpánek (Praha 4 sobě/Zelení).

Zdobilo se od konce listopadu až do Štědrého dne. Malé smrčky, i velké jabloně, u škol, před kavárnami, na náměstích, zastávkách autobusů, nebo dětských hřištích. Někde se u zdobení zpívaly koledy, někde se ochutnávalo cukroví, k darovaným ozdobám si lidé přinášeli vlastní, nebo si dokonce svoje ozdoby vyráběli. Na mnoho míst se také přišli podívat a oddychnout si od předvánočního shonu zastupitelé a radní MČ Praha 4.

Moc všem děkujeme a těšíme se opět za rok.

Zveřejněno: 21.12.2018 – tiskový referent Roman Rogner