Komunitní sázení v Praze 4

Tipujte místa, která byste společně se sousedy rádi zkultivovali a vytvořili z nich komunitní zahrádku! Máte-li ve svém okolí místo, které byste rádi proměnili na komunitní zahrádku, neváhejte se ozvat! Nyní můžete dát tip a MČ Praha 4 společně se zahradníky z Kokozy vám pomůže při jejím založení.

Z vašich nápadů budou vybrána čtyři místa, která budou v průběhu jara 2017 osázena. Městská část tedy poskytne pozemek, substrát a sazenice, pomůže se založením záhonů a zprostředkuje pomoc a odborný dozor zahradníků z Kokozy.  

Vybraná místa musí splňovat určité podmínky:
  • První podmínkou pro založení zahrádky je komunita, spolek lidí, kteří se budou o zahrádku dál starat – bude ve vaší správě. 
  • Dále si MČ Praha 4 vyhrazuje právo posoudit, zda je vámi vybraný pozemek k založení zahrádky vhodný, jedná-li se o pozemek MČ Praha 4 apod.
Místo pro zahrádky bylo možné tipovat do 15. 4. 2017 a bylo již uzavřeno.

„V minulém roce jsme podpořili tři komunity městských zahradníků, kteří se rozhodli zlepšit blízké okolí svých domovů a pěstovat rostliny, které obohatí jejich jídelníček“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení). „Věřím, že i v tomto roce budeme moci podpořit další zájemce o městské zahradničení, oživí se tím veřejný prostor i mezilidské vztahy.“

Kokoza, o. p. s. propaguje kompostování a pěstování ve městě. Inspiruje a motivuje obyvatele k využívání kompostovacích technologií vhodných do města a k pěstování ovoce a zeleniny pro svoji spotřebu a pro radost. Pro zviditelnění těchto témat vytváří prostor pro spolupráci s aktivními lidmi, firmami a veřejnou správou.

Máte-li dotazy, obracejte se na email petra.handlova@praha4.cz.

Akci pořádá městská část Praha 4 ve spolupráci s místní Agendou 21 a organizací Kokoza.
komunitní sázení
Zveřejněno: 23.02.2017 – vedoucí oddělení PR Petra Handlová,
Vytisknout