Kompostéry mají své majitele

Městská část Praha 4 na podzim minulého roku 2013 spustila projekt, ve kterém nabídla občanům možnost bezúplatného zapůjčení kompostérů. Celkem bylo k dispozici 500 kusů (každý o objemu 900 litrů). Jejich předání proběhlo 2. a 16. dubna 2014.

Žádosti o kompostéry již není možné podávat.

„Jsem velice rád, že obyvatelé naší městské části Praha 4 využili v tak hojném počtu možnost zapůjčit si od Prahy 4 kompostéry,“ říká neuvolněný radní pro evropské fondy Mgr. Martin Píša.

_DSC9276.jpg

_DSC9231.jpg

_DSC0426.jpg

_DSC0399.jpg

Předání kompostérů - I. vlna - 2. 4. 2014

Předání kompostérů - II. vlna - 16. dubna 2014

Nákup kompostérů je podporován ze SFŽP ČR v rámci programu Operační program Životní prostředí.

Operační fiond životního prostředí - logo.jpg

• Miss kompost 2017

20.09.2017
    Kompostujete? Hodilo by se vám zahradní nářadí, motorová pila nebo křovinořez? Zapojte se do soutěže o nejlepší kompost roku!
  • Dočasné uzavření centra svozové společnosti Pražské služby, a.s.

23.08.2017
    Zákaznické centrum svozové společnosti Pražské služby, a.s. v budově úřadu městské části Praha 4 bude z důvodu čerpání dovolené uzavřeno v době od 4.9.2017-11.9.2017 (včetně). Pro vyřízení potřebných záležitostí využijte prosím ostatní zákaznická centra Pražských služeb, a.s. - viz kontakty http://www.psas.cz/index.cfm/kontakty/zccallcentrum/
  • Dočasné uzavření Zákaznického centra svozové společnosti Pražské služby, a.s.

17.07.2017
    Zákaznické centrum svozové společnosti Pražské služby, a.s. v budově úřadu městské části Praha 4 bude z důvodu čerpání dovolené uzavřeno v době od 31. 7. 2017 do 13. 8. 2017.
  • Dočasné uzavření cyklostezky U Kempinku

23.05.2017
    Z důvodu bezodkladného provedení arboristických zásahů ze strany vlastníka pozemků Povodí Vltavy, s.p. bude dočasně uzavřena cyklostezka A2 v úseku Lodnická – U Kempinku. Uživatelé cyklostezky mohou využít značenou objízdnou trasu vedenou z ulice Lodnická do ulice Vltavanů.
  • Praha v létě zazáří červenou. Městské části se zapojí do velké sběrové akce na podporu recyklace drobného elektra

26.04.2017
    Téma recyklace se v dnešní době týká snad každého z nás a třídění odpadu do různě barevných kontejnerů k recyklaci papíru, skla či plastu je pro většinu Čechů již samozřejmost. Kam ale správně s odpadem jako jsou drobné elektrospotřebiče – například fény, žehličky, mixéry, varné konvice, klávesnice, které již dosloužily? Přesně tato zařízení totiž nejčastěji končí v kontejnerech na běžný odpad, a při jejich rozkladu na skládkách se pak uvolňují nebezpečné látky do půdy. Správně patří vysloužilé drobné elektro do červených kontejnerů ASEKOL určených k jejich recyklaci.
Zveřejněno: 22.05.2014 – tiskový referent David Polák,