Jedinečná příležitost prohlédnout si primátorskou rezidenci

Jedinečná příležitost prohlédnout si primátorskou rezidenciRezidence primátora hlavního města Prahy byla zřízena v budově Ústřední knihovny města Prahy, kterou postavila v letech 1925–1928 Pražská městská spořitelna jako jubilejní dar hlavnímu městu při příležitosti 60. výročí svého trvání a na počest 10. výročí Československé republiky.

Unikátní prostory rezidence jsou považovány za umělecký a architektonický klenot ve stylu art deco. Rezidence primátora, která byla zřízena podle projektu arch. Františka Roitha, zaujímá celé první a druhé patro průčelního traktu Městské knihovny na Mariánském náměstí. Prostory jsou využívány pro reprezentační účely a přijímání vzácných hostů Prahy.

Komentovaná prohlídka je pro seniory zajištěna na 14.11. od 10.00, přihlásit se lze na tel. 800 100 128 od 6.11.

Zveřejněno: 24.10.2017 – vedoucí oddělení PR Petra Handlová,