Evropský den sousedů se uskuteční na přelomu května a června

Vážení sousedé, brzy budeme mít svátek úplně všichni, jelikož letos spolu oslavíme již potřetí Evropský den sousedů a městská část Praha 4 chce tento svátek oslavit spolu s vámi! Zapojte se v době od 25. 5. do 3. 6. 2018, kdy bude prostor pro nejrůznější aktivity s lidmi, kteří žijí nedaleko vás, či s vámi sdílí život ať v jednom domě, ulici, či místě.
Evropský den sousedů se uskuteční na přelomu května a června

Svátek sousedů není povinnost, jde o vzájemné sdílení, přátelství i radost z toho, že můžeme být spolu. Využijte tak myšlenku tohoto svátku ke společné aktivitě s lidmi například při pikniku, hraní her pro malé i velké, večeře, kdy každý ze sousedů přinese něco dobrého, oheň a opékání buřtů, grilování, hraní na hudební nástroje, divadlo, promítání filmů ať ve vnitřním prostoru, tak venku. Nápadům se meze nekladou!
Evropský den sousedů se uskuteční na přelomu května a červnaPředešlé dva ročníky překvapily účastí mnoha zajímavých skupin i krásným počasím.

Jak svátek připravit?
Informujte své sousedy např. pomocí námi vytvořených letáčků, do kterých je možné v programu Word jednoduše doplnit potřebné informace. Společně poté vymyslete program a místo oslavy. Tisk zařídíme!
Kdo a kde může slavnost uspořádat?
Každý kdo má chuť organizovat akci v sousedském duchu. Na přípravách slavnosti se mohou podílet sousedé z domu, lidé z jedné ulice, z určité lokality, školy, spolky, společenství vlastníků bytových jednotek, volnočasové kluby, kluby seniorů či maminek, kavárny a další instituce, které se nacházejí v dané lokalitě.
Kde slavit?
Využijte venkovních prostranství, společných prostor domů, zahrad či parků, kulturních, sportovních zařízení či spolkových objektů.


Nebojte se zeptat!
Jsme tu pro Vás!

Registrace a dotazy na e-mailu
 
sousede@praha4.cz
nebo
zavolejte
261 192 499


Letáček si můžete jako PDF stáhnou na odkazu ZDE .
Zveřejněno: 16.04.2018 – Vít Drbal
Vytisknout