Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: parkovací zóny 8-20h (Jiří Francl 17.04.2019 9:13) – Doprava a parkování
  Dobrý den, rád bych se zeptal, proč jsou na Praze 4 parkovací zóny platné jen od 8 do 20 hod. V některých čtvrtích je přitom režim 8-6 hod., který mi přijde mnohem rozumnější.
  Přitom, aspoň u nás v Nuslích, je problém s parkováním zejména večer/v noci. Režim 8-20 vlastně nepřímo motivuje vlastníky aut, aby přes den v zónách nestáli, tj. jezdili autem do práce... Což by právě mělo být naopak, snažit se maximálně motivovat lidi, aby autem po Praze nejezdili. A ti, co autem denně nejezdí, tak jsou vlastně „sankcionováni“ a musí platit za parkovací oprávnění.
  Pokud by se zavedl režim 8-6 hod., tak pro již platící rezidenty by se nic nezměnilo, jen by se narovnal vztah mezi těmi, kteří každý den odjíždějí a těmi, kteří v zónách přes den stojí. Navíc by se tím eliminovalo parkování lidí z jiných čtvrtí nebo nerezidentů obecně.
  Prosím o Váš názor na tuto věc a informaci, zda by nemohla Praha 4 tuto variantu realizovat (samozřejmě ve spolupráci s magistrátem a TSK).
  Děkuji
  Jiří Francl
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 17.04.2019 21:16)
   Dobrý den,
    
   provozní doba zón placeného stání je standardně od 8:00 do 20:00 – jedná se o základní provozní dobu platnosti ZPS, jak ji stanovil Magistrát hl. m. Prahy. Toto nastavení je logické v tom, že funguje jako prevence proti masivnímu návštěvnickému parkování s kořeny mimo oblast Prahy 4. Návštěvníci zpravidla přijíždějí ráno, odstaví své vozidlo na ulici a odchází do práce. Odpoledne se pak pro vozidlo vrací a odjíždějí. Zóny placeného stání pomáhají masivní návštěvnické parkování v pracovní době regulovat a rezidentům umožňují snáze zaparkovat v nejexponovanějších hodinách. V době po 20:00 je poptávka po návštěvnickém parkování citelně nižší. Jelikož se městská část Praha 4 připojila do systému ZPS nově, tak se prozatím rozhodla respektovat základní provozní dobu platnosti zón, tedy ve všední dny od 8:00 do 20:00. V současné době probíhá vyhodnocování efektu zón placeného stání, jehož výstupem může být a zřejmě i bude posunutí platnosti ZPS v některé oblasti. O konkrétních změnách budeme informovat, nejprve je musí schválit Magistrát hl. m. Prahy jako provozovatel ZPS.
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
    
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
   ÚŘAD MĚSTSKÉ ČÁSTI
   ODBOR ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ A DOPRAVY
 • Otázka: modrá/fialová zóna (Pavel Houska 17.04.2019 8:01) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  bydlíme v jedné z ulic, které nespadly do projektu placeného parkování (mezi pekárnou a Michelskou). To má za následek, že v naší ulici přes den neustále jsou zaparkovaná auta, která nejsou místní. My máme zaplacen poplatek, ale nejbližší placené parkování je jednak trochu z ruky a jednak se moc pro noční parkování nehodí.
  Proto se domníváme, že by se zóna placeného parkování měla rošířit na všechny tyto ulice.
  Děkuji
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 17.04.2019 16:23)
   Dobrý den,
    
   děkujeme za Váš podnět. Bohužel jste nespecifikoval, které ulice máte konkrétně na mysli. Odpovím tedy spíše v obecné rovině. V současné době městská část Praha 4 připravuje rozšíření zón placeného stání do lokalit jižní Podolí, Braník, Krč (po Jižní spojku), Kačerov a část Hodkoviček v blízkosti tramvajové tratě. V rámci analýzy k dosavadnímu fungování zón bylo vyhodnoceno, že obyvatelé těchto lokalit nejvíce doplácí na vysoký podíl návštěvnického parkování, a bylo by tudíž vhodné do těchto lokalit zóny rozšířit. Zasílám odkaz na studii rozšíření ZPS na území MČ Praha 4, jejíž součástí je i mapa území, do kterého se ZPS budou rozšiřovat. http://www.praha4.cz/Studie-dopravy-v-klidu-v-Praze-4.html
   Podrobnější mapa, která by detailně ukazovala rozmístění modrých a fialových zón zatím k dispozici není. Jejím zpracováním se zabývá pověřený dopravní projektant. Věřím, že po realizaci zón v uvedených oblastech dojde k nápravě situace, která nastala po zavedení ZPS ve stávajícím rozsahu.
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
    
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
   ÚŘAD MĚSTSKÉ ČÁSTI
   ODBOR ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ A DOPRAVY
 • Otázka: Rozšíření parkovacích zón Praha Braník (Němečková 09.04.2019 12:15) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  chci se zeptat, od kdy hodláte zřídit v Braníku modré a fialové zóny. Jak se postupuje v případě, že mám trvalé bydliště v dané lokalitě, ale užívám automobil, který je psaný na osobu s bydlištěm v jiném okrese.
  Děkuji
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 10.04.2019 10:02)
   Dobrý den,
    
   Rada městské části Praha 4 v prosinci 2018 na základě analýzy dosavadního fungování zón placeného stání (ZPS) požádala pražský magistrát jako zřizovatele a provozovatele zón o jejich rozšíření v průběhu tohoto roku. Rozšíření ZPS se týká i oblasti jižního Podolí a Braníka. Nyní se nacházíme ve fázi, kdy se věc procesně zpracovává. Sledujte webové stránky městské části či stránky www.parkujvklidu.cz, kde se průběžně objevují aktuální informace.
   Ke druhé části Vašeho dotazu uvádím, že je nutné postupovat dle ust. § 23 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, dle kterého pro účely organizování dopravy na území obce může obec v nařízení obce vymezit oblasti obce, ve kterých lze místní komunikace nebo jejich určené úseky užít za cenu sjednanou v souladu s cenovými předpisy mj. k stání silničního motorového vozidla fyzické osoby, která má místo trvalého pobytu nebo je vlastníkem nemovitosti ve vymezené oblasti obce. Automobil, který užíváte, by tudíž měl být ve vlastnictví osoby, která má zároveň trvalé bydliště ve vymezené oblasti, kterou je v tomto případě území městské části Praha 4. Pro sdělení dalších podrobností doporučuji, abyste mne kontaktovala na tel. 261 192 402.
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
    
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
   ÚŘAD MĚSTSKÉ ČÁSTI
   ODBOR ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ A DOPRAVY
 • Otázka: Vyhrazené parkovací místo (Jitka Hotová 02.04.2019 15:15) – Doprava a parkování
  Dobrý den,

  prosím o radu. Chtěla bych zařídit vyhrazené parkování v ulici 5.května pro jedno firemní vozidlo (parkovat budou různá vozidla v max. počtu 1 os. automobil). V místě popis. čísla 1173/1. Je to v této části možné? Pokud ano, co je třeba dodat a kam: Kolik je nájemné?

  Předem děkuji za pomoc s řešením.

  Hotová
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 09.04.2019 11:57)
   Vážená paní Hotová,

   na značné částí území MČ Prahy 4 byl v polovině minulého roku zaveden režim zóny placeného stání, kam spadá i prostor komunikace 5. května. V rámci tohoto režimu není možné zřídit vyhrazené firemní placené parkování situované do samostatného uličního prostoru opatřeného vlastní svislou a vodorovnou dopravní značkou. Otázku parkování firemních vozů řeší oddělení zón parkovacích stání na adrese Jílovská 1148/14, Praha 4, případně lze využít tento odkaz: http://www.praha4.cz/Oddeleni-zon-parkovacich-stani.

   S pozdravem Ing. Ondřej Horvath
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: "Parkoviste" na Reitkchnetce (Petr 19.03.2019 16:01) – Doprava a parkování
  Dobry den, mam dotaz - nebo spise podnet. Casto chodim z ul. Druzstevni Ochoz cestou pres Reitkchnetku do Michle a po zavedeni park. zon se tu z toho stalo parkoviste. Neni tam nikde zadny zakaz stani, ani zastaveni, ani ZPS. Bylo by prosim mozno sem umistit dopravni znacky zakazujici stani? Dekuji. Petr
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 08.04.2019 12:35)
   Dobrý den,
    
   k níže zaslanému podnětu lze po zjištění informací o komunikaci sdělit následující: předmětná komunikace není zařazená do místních komunikací, je pouze obslužná, tzv. účelová, bez zjištěného správce. Má název NN 353, v úseku cca 257m a je ve vlastnictví státu - Česká republika, „ Státní statek hl.m.Prahy “(v likvidaci).
   Na uvedené komunikaci navrhuje dopravní režim pouze vlastník.
   Doporučujeme tazateli se přímo obrátit s jeho požadavkem na vlastníka komunikace, tj. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.
    
   S pozdravem
    
   OŽPAD, oddělení dopravy
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Mapa parkovacích automatu (Karel Koupelna 03.04.2019 13:43) – Doprava a parkování
  Dobry den

  Prosím Vás kde naleznu mapu parkovacích automatů.

  S pozdravem Koupelna
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 08.04.2019 11:49)
   Dobrý den,
    
   zmíněnou mapu naleznete na webovém portálu http://www.parkujvklidu.cz/ hned na úvodní stránce. Je třeba zaškrtnout políčko parkovací automaty a mapu si přiblížit.
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
    
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
   ÚŘAD MĚSTSKÉ ČÁSTI
   ODBOR ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ A DOPRAVY
 • Otázka: parkovaná nákladních vozidle (marketa shanel 04.04.2019 11:17) – Doprava a parkování
  dobrý den, prosím je možné, aby pravidelně a denně včetně celých víkendů parkoval na sídlišti nákladní automobil. Jedná se u ulici Pujmanové, u křižovatky V Rovinách, u parkoviště před č.p. 4. kde jsou modré zóny.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 08.04.2019 11:49)
   Dobrý den,
    
   v případě že máte podezření na spáchání přestupku, doporučuji se obracet na orgány policie, které jsou kompetentní k tomu věc zadokumentovat a řešit, případně postoupit příslušnému správnímu orgánu.
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
    
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
   ÚŘAD MĚSTSKÉ ČÁSTI
   ODBOR ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ A DOPRAVY
 • Otázka: parkování před vjezdem k domu (Radoslava Dubanská 04.04.2019 11:04) – Doprava a parkování
  Dobrý den,potřebovali bychom vyřešit označení vjezdu na dvůr k našemu domu. Jeden vůz tam parkuje, občas tam je přistavený třeba kontejner... V poslední době stojí v naší ulici hodně aut a řidiči vjezd nerespektují a znemožňují tím jeho používání. V brzké době se plánují v naší ulici (Ohradní 28/902) modré zóny. Potřebovali bychom, aby před tímto vjezdem nebyla namalovaná modrá, ale žlutá čára. Kde máme o toto značení zažádat? Příp. jak je možné toto ošetřit, aby se vjezd mohl používat a byl legálně označen žlutou čárou nebo značkou? Dům je starý, když se dělal nový chdoník, neudělali tam ani snížení, je tam normální obrubník... Prosím o info, jak máme postupovat.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 05.04.2019 12:38)
   Vážená paní Dubanská,
    
   děkujeme za Váš podnět, ke kterému sdělujeme následné.
   Objekt, v kterém  bydlíte, vlastní dle  výpisu z KN více vlastníků, a jak  vyplývá z náhledu do záznamu KN, je svěřen komplexně do správy MČ Prahy 4.
    Vjezd  na pozemek k Vašemu objektu je již z Vámi zaslaných  snímků patrný jako stavebně neupravený a není připojený na  místní komunikaci Ohradní, proto není  zřejmě  plně respektován  dalšími účastníky provozu.   
    Z náhledu do pasportu místních komunikací TSK by zde v evidenci v úseku komunikace měla být osazena svislá dopravní značka (SDZ) B 28, s průběhem, což je zákaz zastavení a řidiči by zde měli plně respektovat    ze zákona uvedenou místní úpravu provozu, tj. zákaz zastavení v celém  označeném úseku. Zda je citované SDZ v reálu  umístěné, není v tuto chvíli patrné, ale lze to šetřením v místě zjistit, popř. vyzvat příslušného  správce dopravního značení, (TSK HMP, a.s. - oddělení dopravního značení), aby v případě chybějícího značení závadu  napravil. Předmětné značení je v úseku jinak plně platné. A musí být účastníky respektováno.
    Pro zdůraznění platného a stavebně a dopravně napojeného vjezdu může být povoleno, v některých případech, po výše uvedených úpravách a připojení vjezdu, nové dopravní vodorovné značení (V 12a) v celém  rozsahu vjezdu, o které si mohou majitelé nebo správce se souhlasem  všech  majitelů požádat na příslušném silničním správním úřadě v místě. 
    Další postupy se řídí platnými právními předpisy pro povolování  a vydání stanovení opatřením obecné povahy.
    
   Doporučujeme se obrátit ve věci  postupů na správce objektu, kterým je Městská část Praha 4, oddělení  pozemků.
    
   S pozdravem
    
   OŽPAD, oddělení dopravy
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Nezřetelné přechody v ul. Nuselské a Jivenské (Petr Krupička 27.03.2019 19:14) – Doprava a parkování
  dobrý den,dne 7.3.2018 jsem zde vkládal otázku ohledně nezřetelných přechodů v ul. Nuselská (před prodejnou Žabka).Zde byl přechod udělán nově na kruhový remízek, značení velmi rychle vybledlo (a i značky upozorňující na přechod tam jaksi chybí...). V ulici Jivenská u prodejny Žabka (kde původní přechod nebyl po stavební činnosti znovu vyznačen, ač by bylo záhodno, protože též není vidět-:(((.Firma, která přechody maluje, evidentně nemá vhodnou barvu (foto přiloženo již podruhé).
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 28.03.2019 14:16)
   Vážený pane Krupičko,

   děkujeme Vám za Váš podnět, kterým tímto potvrzujeme jeho převzetí a za oddělení dopravy OŽPAD sdělujeme, že do dnešního dne, i po proběhlých intervencích, jednáních a kontrolách nebyla zjednána náprava nedostatků ve vodorovném dopravním značení pro obě etapy ul.Nuselská, tak, jak byla řádně povolena pro uvedenou akci obou etap.
   Poslední vyjádření – stanovisko, pro Magistrát, který by měl obě etapy povolit do předčasného provozu, bylo z našeho oddělení dopravy, nesouhlasné s upozorněním na nedostatky.
       
   V současné době byl zaslán i písemný požadavek na zpracování do PD na doplnění bezpečnostních prvků v ul. Nuselská, při ul. Mendíků, poblíž Základní školy, pro dokončení etap, neboť tam dochází ke značné nekázni při předjíždění vozidel a tím o ohrožování plynulosti a bezpečnosti provozu. Bohužel Magistrát nereagoval vůbec ani odpovědí.
    
   S obsahem Vašeho podnětu se plně ztotožňujeme, neboť se zakládá na pravdivém tvrzení a i naše oddělení mrzí přístup společnosti TSK HMP, a.s. a přístupu realizační firmy provádějící tuto stavbu.
       
   Do dnešní doby nikdo z odpovědných orgánů tento liknavý přístup konkrétně a odpovědně nevysvětlil.
    
   S pozdravem  
    
   Zdeňka Novotná
   OŽPAD, oddělení dopravy 
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Parkování (E.Lačňáková 27.03.2019 18:12) – Doprava a parkování
  Dobrý den. Čím / jakým předpisem je zakázáno parkování osobních aut na ploše u Pikovické ul. u stanic tramvají 2,3 ? Tam zaparkovaná auta nepřekáží chodcům ani jiné dopravě. Děkuji a s pozdravem E.Lačňáková
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 28.03.2019 10:12)
   Vážená paní Lačňáková,

   jedná se o ostatní plochu, která není pozemní komunikací, není zde řádné připojení na komunikaci. Jednáme s správcem o zatřídění této plochy do tříd komunikací tak, aby se mohla v budoucnu používat.

   Přeji hezký den
   Petr Vlasák
   ÚMČ Praha 4


Vytisknout