Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Nerespektování zákazu vjezdu (Pavel Du Plessis 27.09.2017 22:56) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  chtěl bych upozornit na opakované nerespektování zákazu vjezdu na komunikaci podél Botiče mezi ulicemi Pod Stárkou a Mendíků. Komunikace je označená značkou zákazu vjezdu všech motorových vozidel B11 na obou koncích. K porušení zákazu dochází několikrát během dne, velmi pravidelně mezi 6:00 a 7:00 hodinou ranní. Projíždějící vozidla mohou srazit malé děti, které velmi často vybíhají z domu Magistrů 9 a 9a. Děkuji za předejití neštěstí a vyřešení situace.
  S pozdravem
  Pavel Du Plessis
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 04.10.2017 16:42)
   Vážený pane Plessisi,
    
   děkujeme za Váš  podnět ve věci nekázně a porušování dopravních předpisů na místní komunikaci, zařazené do IV. třídy. Silniční správní orgán MČ Prahy 4 ihned postoupil Váš podnět všem věcně příslušným policejním složkám (Městská policie Prahy 4 a Policie ČR – Dopravní inspektorát) k dalšímu opatření v této věci.
    
   S přáním  klidného dne  
    
   OŽPAD, oddělení dopravy
   MČ Praha 4
    
 • Otázka: parkování mezi domy (Mgr. Zdenka Havlíčková 05.09.2017 16:43) – Doprava a parkování
  Dobrý den, už delší dobu se rozmáhá parkování aut přímo mezi domy na sídlišti Herálecká. Sice chápu motoristy, že nemají auto kde parkovat a chtějí mít svého miláčka na očích, ale parkování aut mezi jednotlivými domy, kde má být volné prostranství, / už třeba s ohledem na dojezd RZS atp. / mi teda nepřijde nijak v pořádku. Nehledě na to, že trvalá zátěž těžkých aut způsobila přímo před naším domem prohlubeň, kde se léta zadržuje spadané listí, voda. Chodníky mezi domy určitě nejsou stavebně řešeny tak, aby snášely takovou zátěž, však je na nich vidět zvlnění a boule. Parkuje se vesele dál, dokonce i motorka stojí u klepadla. Je to letitý problém, se kterým se nic nedělá. POuze u protějšího domu č.959 b nechala radnice Prahy 4 postavit jakési dva kolíky, které zabránily autu se tam postavit, tak auto stojí před oněmi kolíky z betonu.ZH
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 03.10.2017 10:23)
   Dobrý den,
    
   děkujeme za Váš dotaz. Vámi popisovaný způsob parkování na volném prostranství, resp. na chodnících lze s největší pravděpodobností klasifikovat jako přestupek na úseku provozu na pozemních komunikacích. Tyto přestupky je kompetentní řešit Policie ČR či Městská policie hl. m. Prahy, na které se v obdobných věcech prosím obracejte.
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   referent oddělení dopravy
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
 • Otázka: Omezení parkování Senohrabská ul. (Jan Klíma 24.09.2017 14:11) – Doprava a parkování
  Dobrý den, prosím o informaci z jakého důvodu bude omezeno parkování v ulici Senohrabská od 27.9.2017 a o jak dlouhé omezení parkování se bude jednadnat. V ulici se objevilo pouze dopravní zančení omezujíví parkování od 27.9.2017 ovšem bez udání do kdy a z jakého důvodu. Dle plánu čištění ulic u TSK zde proběhl úklid 12.9.2017.
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 25.09.2017 17:11)
   Dobrý den.
    
   V ulici Senohrabské bude společnost PORR a.s. provádět rekonstrukci místní komunikace pro Technickou správu komunikací hl.m. Prahy. Z tohoto důvodu bude zakázáno zastavení do 13.10.2017.
    
   Jan Hartman, oddělení dopravy ÚMČ P4
 • Otázka: Ulice Pod Stárkou - zákaz stání (Jiří 07.09.2017 14:03) – Doprava a parkování
  Dobrý den, chci se zeptat na možnost prodloužení čáry zákazu státní v ulici Pod Stárkou. Zákaz stání byl zaveden ve východní části ulice u tenisových kurtů, kde parkovala auta hráčů. V ulici pak zbyla úzká ulička na průjezd o šířce jednoho auta, kde se musela auta vyhýbat pouštěním či couváním jednoho z nich. Stejná situace stále pokračuje u plechového plotu nedalekých autoopraven, kde jsou odstavená auta určená k opravě a znemožňují plynulý průjezd. Vše by vyřešilo prodloužení zákazu stání od tenisových kurtů až ke konci plechové ohrady autoservisů nebo zjednosměrnění ulice. Děkuji
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 15.09.2017 16:36)
   Vážený pane, 
    
   celý úsek ulice Pod Stárkou byl a je průběžně monitorován příslušnými policejními složkami a platí zde povinnost vyplývající z obecné úpravy zákona  č. 361/2000 Sb. v platném znění. 
   První úsek předmětné ulice je zanesen a odsouhlasen ve studiích  pro vznik parkovacích zón a do těchto již s dalšími změnami zasahovat nelze a druhý úsek ulice bude v rámci kontrolních pojížděk prověřen zástupci oddělení dopravy a policejních složek a následně bude vyhodnocena stávající  zjištěná situace.
   V případě výsledku vyhodnocené nezbytnosti změny místní úpravy, bude zadáno zpracování projektové dokumentace s navrženou změnou a dále se bude postupovat v povolení dle současných platných právních předpisů.
    
   S pozdravem,
    
   OŽPAD, oddělení dopravy
   MČ Praha 4
 • Otázka: Úklid a parkovací zóny (Martin 07.09.2017 17:19) – Doprava a parkování
  Dobrý den. V Nuslích se minimálně rok nečistila vozovka. Ještě otázka parkovacích zón v Nuslích. Parkování pro místní obyvatele je už opravdu katastrofální. Děkuji za info. S pozdravem.
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 15.09.2017 13:36)
   Vážený pane,

   letní a zimní údržbu komunikací zajišťuje Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s. a podrobné informace o plánu blokového čištění jednotlivých uličních úseků naleznete po zadání názvu ulice na tomto odkazu http://letniudrzba.tsk-praha.cdsw.cz/imapa.aspx
   Městská část Praha 4 do budoucna připravuje zavedení režimu zóny placeného stání, který by měl řešit zajištění parkovací kapacity zejména pro rezidentní občany. Informace o tomto projektu naleznete na internetových stránkách www.parkujvklidu.cz
    
   S pozdravem Ing. Ondřej Horvath
   MČ Praha 4
 • Otázka: Dotaz (Emil Sedláček 12.09.2017 16:53) – Doprava a parkování
  Dobrý den.
  Rád bych se zeptal,proč v ulici Budějovická od rána do odpoledne řidiči parkují v celé délce této ulice i přes značky zákaz zastavení? Zácpou tím jeden pruh a nedá se tam vůbec projet.Platí to i pro autobusové zastávky, které jsou obložené auty a lidem není umožněn bezpečný nástup a výstup. Doufám, že se tím budete zabývat a budou to řešit příslušné orgány.
  Děkuji
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 14.09.2017 9:47)
   Vážený pane Sedláčku,
    
   děkujeme Vám za Váš  podnět, ve věci neukázněného parkování, který bezodkladně postoupíme na příslušné policejní složky, k dalším krokům, neboť silniční správní úřad není věcně příslušný k řešení přestupků, kontrol a problematiky neukázněného parkování řidičů. Poukazujeme na povinnost účastníků provozu - dle  § 4, zák. č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, v platném znění.
    
   OŽPAD, oddělení dopravy
   MČ Praha 4
 • Otázka: Dlouhodobé vyparkování parkovacího místa AUTOPALACE (Stepan 02.09.2017 18:31) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  do Prahy jsem se na Špořilov přestěhoval před 3 lety a za celou dobu nebylo nikdy možné zaparkovat na prvním parkovacím místě ulic Horní a Senohrabská, které celé ty roky využívá AutoPalace k neplacené reklamě a odstavení vozů s cílenou reklamou, aniž by umožnil rezidentům zaparkovat.
  Kontaktoval jsem Technickou správu komunikací stejně jako Váš obvod za využívání tohoto místa neplatí firma s milionovými obraty žádný pronájem nebo poplatky. Na místo toho využívá místo zdarma a v podstatě nelegálně.
  Můžete v této věci zahájit nějaké jednání, podání oznámení, vymáhání nájemného? Rád bych se někdy dočkal toho, že zde zaparkují lidé kteří to s ohledem na byt v blízkém okolí ocení. Děkuji Vám
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 08.09.2017 9:54)
   Dobrý den,

   dle sdělení nadřízeného správního orgánu se nejedná o porušení zákona o pozemních komunikacích, ani zákona o provozu na PK. Společnost Autopalace nepotřebuje v souvislosti s uvedenou věcí žádné povolení silničního správního úřadu, ani nemusí platit žádné poplatky.
    
   S pozdravem
                              
   Ing. Jan Hartman, odd. dopravy OŽPAD ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Parkování - Rezervační značka pro zákazníky (Aleš Brhel 23.08.2017 10:45) – Doprava a parkování
  Dobrý den, klient zvažuje otevření prodejny na ulici Bartoškova. je to v místech křižovatky Bartoškova x Kloboučnická, zhruba naproti vjezdu do areálu, který tam je u kolejí. Před domem je místo pro parkování v takovém výběžku pro jedno auto. Mohl by si zaplatit značku, aby tam mohli parkovat jen jeho zákazníci a zároveň si tam řešit zásobování? Děkuji A.B.
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 31.08.2017 12:00)
   Vážený pane Brhele,

   pro zřízení vyhrazení parkovacího stání které ve svém dotazu popisujete je nutné přednostně získat souhlas příslušného orgánu Policie ČR k umístění odpovídajícího dopravního značení a dále uzavřít smluvní vztah s vlastníkem/správcem předmětné pozemní komunikace k pronájmu odpovídající parkovací plochy. Za nájemní smlouvu u Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSK) se účtuje poplatek ve výši 250Kč/m2/rok a na ÚMČ Prahy 4 se dle vyhlášky o místním poplatku účtuje poplatek 10Kč/m2/den. Dále se platí příslušné správní poplatky podle doby na kterou se bude povolení vystavovat. Dopravní značení si musíte zhotovit rovněž podle schváleného režimu na vlastní náklady a udržovat jej v čistém a čitelném stavu. V případě, že se rozhodnete o povolení požádat, bylo by lepší zastavit se před uzavřením nájemní smlouvy s vlastníkem komunikace (TSK) na ÚMČ Prahy 4, odbor životního prostředí a dopravy, kancelář 8.24, abychom provedli návrh Vámi požadovaného parkovacího místa do současné dopraní situace. Tento návrh se následně předkládá k projednání na Policii ČR.

   Děkuji.
    
 • Otázka: pronájem parkovacího místa (Martina 16.08.2017 22:19) – Doprava a parkování
  Dobrý den, na ulici 5.května směrem od Vyšehradu je několik parkovacích míst pravděpodobně k pronájmu,nepronajatých. Chtěla bych si toto místo pronajmout, kam se mohu obrátit?
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 28.08.2017 12:49)
   Dobrý den,
    
   pokud se jedná o parkovací místa na vozovce ulice 5. května je příslušným silničním správním úřadem, který by Vám pronájem povoloval Magistrát hl. m. Prahy – odbor dopravních agend, oddělení silničního správního úřadu. Jako podklad od Vás bude zřejmě vyžadovat nájemní smlouvu se správce komunikace v ulici 5. května, kterým je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek

   referent oddělení dopravy
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
 • Otázka: Ulice Ve Vilách - údržba a výměna vodovodu (Luboš Fojtík 10.07.2017 13:38) – Doprava a parkování
  Dobrý den, mám 2 dotazy:
  1. Údržba komunikace - ulice Ve vilách (slepá ulice s 5 domy), není letos vůbec udržována. Rozrůstající se škumpy již narušují kořeny povrch vozovky a značně znepříjemňují výjezd po silnici, která je již tak v dezolátním stavu. Prosím o zjednání nápravy.

  2. Plánovaná rekonstrukce vodovodního řádu v ulici Ve vilách - jde o slepou ulici se značným stoupáním, kde žije značný počet starších lidí se sníženou pohyblivostí a shodou okolností i dvě těhotné dámy. V případě rozkopání ulice při výměně potrubí bude zcela znemožněna dopravní obslužnost a fakticky znemožněn přístup starším osobám (s ohledem na strmé stoupání) k jejich obydlí. Dále bude omezena možnost přistavení první pomoci či jiné obdobné péče, a to až na vzdálenost cca 400 m. Je prosím toto nějak při plánu rekonstrukce řešeno, např. mostky pro přejetí aut apod.?

  Děkuji za informace
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 04.08.2017 13:02)
   Dobrý den,

   k údržbě komunikace Ve Vilách je příslušná technická správa komunikací hl.m. Prahy, jíž Vaše podání postupujeme. Odbor životního prostředí a dopravy žádost ohledně rekonstrukce vodovodu v této ulici. Při posuzování žádosti je vždy přihlíženo k možnosti příjezdu vozidel integrovaného záchranného systému.


Vytisknout