Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Vozidlo Leva (Jakub Jelinek 21.06.2018 14:54) – Doprava a parkování
  Dobry den, rad bych navrhl odstraneni vozdila Skoda Felicia (viz foto), ktere je trvale "odstaveno" v ulici Leva, u c.p. 3. Zcela jiste je jiz nezpusobile provozu a stoji v modre zone, za kterou si vsichni budou muset zaplatit. Je mozne jej odstranit? Dekuji
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 21.06.2018 15:03)
   Vážený pane Jelínku,

   k otázce vraků poukazuje ustanovení § 19 odst. 2 písm g), zák.č.13/1997 Sb. o pozemních komunikacích, kdy musí „vrak“ naplňovat skutkovou podstatu, že se jedná o vozidlo, které je pro závady v technickém stavu zjevně nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích a obnovení způsobilosti by si vyžádalo výměnu, doplnění nebo opravu podstatných částí mechanismu nebo konstrukce silničního vozidla (dále a vrak). V případě odstranění vraku je povinnost dána vlastníku komunikace případně jeho správce. Na území hl.m.Prahy zpracovává evidenci vraků Správa služeb hl. m. Prahy http://www.sshmp.cz. V případě návrhu vlastníka komunikace povede silniční správní úřad správní úřad správní řízení k odstranění vraku. Vozidla nacházející se v ZPS bez parkovacího oprávnění by měla býti po opakovaném zjištění odtažena .
    
   Přeji hezký den
   Petr Vlasák
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: foto vraku auta bez SPZ v ul. Adamovská 1 (Petr K. 18.06.2018 5:48) – Doprava a parkování
  zasílám foto (již dříve Vám nahlášeného vraku auta bez SPZ a s rozflákaným čelním sklem) v ul. Adamovská 1 u restaurace U Břehu.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 19.06.2018 11:23)
   Dobrý den,

   zaměstnanci SSHMP již provedli na základě oznamu MP P-4 dne 23. 5. 2018 prvotní ohledání vozidla níže uvedené tov. zn., které se nachází na pozemní komunikaci Adamovská před č. p. 803/1 Praha 4

   - Audi, zelené barvy, bez RZ 

   Ze závěru z provedené kontroly vyplývá, že uvedené vozidlo nebylo podle novelizovaného zákona z 31. 12. 2015 číslo 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích, ve smyslu § 19 odst. 2 písm. g) vyhodnoceno jako vozidlo zjevně technicky nezpůsobilé k provozu a obnovení by si vyžádalo výměnu, doplnění nebo opravu podstatných částí mechanismu nebo konstrukce. Na základě výše uvedeného není SSHMP oprávněna odstranit vozidlo z komunikace.

   S pozdravem

   Alena Šindelářová
   referentka OdOV
   Správa služeb hlavního města Prahy
 • Otázka: Parkovani ul. Dacickeho (Zbynek Sebesta 15.05.2018 9:31) – Doprava a parkování
  Dobry den, chtel bych se zeptat proc v horni casti ul. Dacickeho neni modra zona, ale smisena - od Kischovy ul dolu je modra normalne uvedena. V horni casti ul. jsou pouze bytove domy a neznam nikoho, kdo nezahrnuti pouze do modre zony chape. Defakto vsichni z dolni casti budou parkovat pred nasimi domy.

  Dale bych se chtel zeptat, zda v ul. Kischova, pred novostavbou byt domu/byvala lekarna se bude moci i po zavedeni zon stale parkovat ve dvou podrlnych radach, jak je to nyni.
  Moc dekuji za vysvetleni
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 12.06.2018 18:04)
   Dobrý den,
    
   ve fialové zóně platí pro rezidenty stejné podmínky jako v zóně modré a navíc je jejím vyznačením zajištěna i možnost návštěv z jiných lokalit než je městská část Praha 4.
   Parkování ve dvou řadách v ulici Kischova nebylo nikdy oficiálně povoleno, projekt ZPS s jeho zachováním tedy rozhodně nepočítá.
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení zón parkovacích stání
    
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
   ÚŘAD MĚSTSKÉ ČÁSTI
 • Otázka: Parkovací zóny (Jindřich 05.06.2018 10:04) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  Bydlím na praze 4 a užívám vozidlo psané na manželku, která má bydliště jinde. Je možné získat parkování za 1200, když vůz je společným vlastnictvím manželů (i když v techničáku je jen jeden)?
  Je potřeba nějaké potvrzení od manželky, že vozidlo užívám?
  Děkuji
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 08.06.2018 9:21)
   Dobrý den,

   v tomto případě je bohužel rozhodující, kdo je zapsán v TP. Jak Vy to popisujete, tak byste neměl nárok na zisk parkovacího oprávnění. Řešením je buď přepis vozidla na Vás či změna trvalého pobytu manželky na území městské části Praha 4.

   s pozdravem

   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení zón parkovacích stání
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Firemní vozidlo (Jakub Ludvík 31.05.2018 15:07) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  mám trvalé bydliště na Praze 4 a používám služební automobil (firma sídlí mimo Prahu). Postačí pro registraci vozidla do parkovacího systému doložit smlouvu o užívání služebního vozidla k soukromým účelům? Nebo je potřeba doložit ještě jiný dokument?

  Děkuji.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 06.06.2018 18:03)
   Dobrý den pane Ludvíku,
    
   kromě Vašeho platného občanského průkazu je pouze potřeba doložit Vaším zaměstnavatelem vyplněné „Potvrzení o příjmu ze závislé činnosti....“ (možno stáhnout ze stránek MČ Praha 4: http://www.praha4.cz/Parkovaci-zony-na-Praze-4.html) a originál malého nebo kopii velkého technického průkazu od vozidla, ve kterém je Váš zaměstnavatel uveden jako vlastník. Pokud zaměstnavatel vlastníkem není a má jej propůjčeno či pronajato, je ještě potřeba doložit příslušnou smlouvu (leasingovou; úvěrovou; nájemní).
    
   Děkuji za Vaši otázku a jsem s pozdravem
    
   Zdeněk Abramcov
   referent oddělení zón parkovacích stání
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Abonent (Monika 01.06.2018 16:38) – Doprava a parkování
  Dobrý den, ještě dotaz. Když už spoustu let pracuji na P4 a dojíždím do zaměstnání autem, jsem tedy abonent? Mohu získat parkovací kartu abonenta?
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 06.06.2018 17:13)
   Dobrý den paní Moniko,

   pravděpodobně Vás zklamu, ale „abonentské“ parkovací oprávnění se vydává pouze právnickým osobám nebo fyzickým osobám podnikajícím, které mají na městské části  Praha 4 sídlo nebo provozovnu anebo fyzickým osobám, které jsou majiteli nemovitosti na citované městské části.
    
   Děkuji za otázku a jsem s pozdravem
    
   Zdeněk Abramcov
   referent oddělení zón parkovacích stání
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Parkování (Peter Benkovič 03.06.2018 12:06) – Doprava a parkování
  Dobrý den.
  Jsem občan Slovenské republiky, moje firma působí také v České republice (organizační složka). Jsem často služebně v Praze, proto mám smlouvu o podnájmu na adrese U Družstva Ideál. Sídlo organizační složky je na Praze 10. Mám možnost získat povolení k parkování jako rezident v části Praha 4, konkrétně v celé oblast ohraničené ulicí Družstevní ochoz?
  Děkuji.
  Peter Benkovič
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 06.06.2018 16:58)
   Dobrý den pane Benkoviči,
    
   nárok na rezidentní parkování byste měl pouze v případě, pokud byste, jako občan členské země EU žijící v ČR, vlastnil průkaz o povolení k pobytu nebo průkaz o přechodném pobytu občana EU, ve kterém by byl uveden pobyt na Vámi citované adrese na Praze 4.
   Na pouhou podnájemní smlouvu nelze rezidentní ani žádné jiné parkovací oprávnění vydat.
    
   Děkuji za Vaši otázku a jsem s pozdravem
    
   Zdeněk Abramcov
   referent oddělení zón parkovacích stání
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Volné ulice (Monika 01.06.2018 16:35) – Doprava a parkování
  Dobrý den, prohlížela jsem si mapu parkovacích zón, a tak se chci zeptat, zda-li chápu správně, že např. ulice na Staré cestě nebo Pod vrstevnicí a pod. budou nepalcené?
  Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 06.06.2018 12:22)
   Dobrý den paní Moniko,
    
   tyto ulice opravdu zatím nespadají do zóny placeného stání.
    
   s pozdravem

   Jitka Daňhelková
   referent oddělení zón parkovacích stání
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Parkovací zóny (Jan měřička 01.06.2018 22:18) – Doprava a parkování
  V ulici Petra Rezka jsou nově označeny modré čáry. Nejspíš to souvisí s připravovanými parkovacími zónami. Od kdy bude povinné mít parkovací kartu? Platí aktuálně bílé nebo modré označení?
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 06.06.2018 12:22)
   Vážený pane Měřičko,
    
   zóny placeného stání v MČ Praha 4 budou platit od 1.7.2018. Vyznačení modrým vodorovným pruhem, je uřčeno pro rezidentní parkování a bílé vodorovné značení, je fialová zóna, která je určena pro smíšené parkování, značení je platné a do 1.7.2018 bez poplatku.
    
   s pozdravem
   Jitka Daňhelková
   referent oddělení zón parkovacích stání
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: parkovací zony (Stresnakova 04.06.2018 7:25) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  jsem podnikatel a zároveň rezident na Praze 4 v Ohradní ulici. Chtěla bych se zeptat, když koupím za 7 000 parkování, ale z rodinných důvodů potřebuji často parkovat v jiné ulici na Praze 4,tak tam mi tato modrá parkovací karta platit nebude ?
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 06.06.2018 12:21)
   Vážená paní Stresnaková,
    
   vzhledem k tomu, že jste rezident na území městské části Praha 4 máte nárok na parkovací oprávnění za 1200,- na rok, které platí  na celé území MČ P4.
    
   s pozdravem
    
   Jitka Daňhelková
   referent oddělení zón parkovacích stání
   ÚMČ Praha 4


Vytisknout