Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Parkování rezidenta,když vlastníkem je manžel (Šárka 12.12.2018 10:54) – Doprava a parkování
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné získat parkovací kartu pro vozidlo, když jeho vlastníkem je manžel, ale trvalý pobyt v Praze má jen manželka, která ale auto samozřejmě využívá. Auto bylo koupeno už v uzavřeném manželství. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 12.12.2018 12:14)
   Dobrý den paní Šárko,
    
   dle aktuálně platné metodiky magistrátu HMP pro zóny placeného stání (http://www.parkujvklidu.cz/wp-content/uploads/2016/12/Metodika_pro_vydavani_parkovacich_karet-opravneni.pdf) může rezidentské parkovací oprávnění (1200,- Kč za rok) získat pouze ten, kdo má trvalé bydliště na příslušné městské části a zároveň je zapsán v technickém průkazu vozidla jako jeho vlastník. Pokud by Váš manžel vlastnil na městské části Praha 4 nemovitost, mohl by získat tzv. vlastnické oprávnění (7000,- Kč za rok). Ke společnému jmění manželů se bohužel nepřihlíží...
   Pokud byste měla případně nějakou nejasnost, můžete nás  kontaktovat  i  telefonicky.
   Telefonní spojení na výdejnu  naleznete na internetových stránkách „Parkuj v klidu“ vs Praha 4 (http://www.parkujvklidu.cz/zakaznici-zon-placeneho-parkovani/mestska-cast-praha-4/.
    
   S pozdravem
    
   Zdeněk Abramcov
   Odbor životního prostředí a dopravy
   Referent zón placeného stání
   Městská část Praha 4
 • Otázka: Stani ve smisene a oranzove zone (Mirek 21.11.2018 22:30) – Doprava a parkování
  Dobry den chtel bych se Vas zeptat jestli je mozne parkovat v ulici Na Dolinach v case 20-6:00 bezplatne. Nebo je mozne parkovat pouze cez den.
  Dekuji za odpoved
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 10.12.2018 18:34)
   Dobrý den,
    
   zóny placeného stání na území MČ Praha 4 platí ve všední dny od 8:00 do 20:00 hod.
    
   přeji hezký den
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení zón parkovacích stání
   Městská část Praha 4
 • Otázka: parkování (anna kulovaná 10.12.2018 11:09) – Doprava a parkování
  Dobrý den, píši už několikrát, ale stále jsem nedostala uspokojivou odpověď. Parkování v ulici Jivenská versus Adamovská. Za 1200 Kč ročně se přijďte podívat v 18.00 večer,někdy už i dříve,v podstatě každý den zde auta parkují všude kde se dá. Nedivím se jim, každý zde hledá místo k zaparkování.Auta stojí na chodníku, kolem kontejnerů, uprostřed silnice. Za co jsme plaili ty peníze? Parkovacích míst zde velmi mnoho.Odpoví mi an starosta? Nebo kdo. Odpovědí jsem již slyšela mnoho ,ale ani jedna mi neporadila kam s autem. Bude se toto ještě nějak vyhodnocovat???Radní zde nebydlí, tak jim je to vlastně jedno. Městská policie by se zde nabalíkovala.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 10.12.2018 18:33)
   Dobrý den,
    
   odpověď jsem Vám zasílal dne 21. 11. 2018 na poskytnutý e-mail, ještě jednou ji zde pro jistotu zopakuji. V ulici Jivenská výsledky kontrolních průjezdů ukazují na cca 90% obsazenost parkovacích míst, což je vcelku běžná praxe na většině území pražských parkovacích zón. V ulici Adamovská naproti tomu parkuje více vozidel, než je množství vyznačených parkovacích míst. Vozidla stojící na jiných než vyznačených místech, resp. jejich řidiči se dopouštějí přestupku, když parkují na místě zákazu stání. Kompetentní k řešení tohoto přestupku jsou orgány policie či městské policie, ve správním řízení pak Magistrát hl. m. Prahy. Problémem je zřejmě to, že v ulici Adamovská se léta neoprávněně parkovalo na chodníku a někteří řidiči nadále žijí v domnění, že mohou parkovat v rozporu s dopravními předpisy. Parkovací místa v této ulici byla vyznačena v souladu s příslušnými normami ČSN a technickými podmínkami Ministerstva dopravy, aby se eliminovalo nežádoucí stání na chodnících a jiných místech, kde to zákon zakazuje.
    
   přeji hezký den  
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení zón parkovacích stání
   Městská část Praha 4
 • Otázka: parkování s autem v servisu (jitka píšková 05.12.2018 15:24) – Doprava a parkování
  Dobrý den ,mám zaplacené rezidentní parkování a svůj vůz musím dát na týden do servisu. Budu mít půjčené auto od přítele, který nemá na Praze 4 trvalé bydliště. Lze toto nějak řešit abych nemusela platit za hodiny parkování ?
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 05.12.2018 17:00)
   Dobrý den paní Píšková,

   prostřednictvím portálu Osobní stránky uživatele si můžete nastavit až na 14 kalendářních dnů jinou SPZ, jako dočasnou náhradu za aktuálně zaregistrovanou SPZ.
   Prvotní přihlašovací údaje na tento portál (https://osu.zpspraha.cz/login) jste obdržela na svoji e-mailovou adresu, již jste zadala při první registraci svého vozidla...
   Pokud byste měla případně nějakou nejasnost, můžete nás kontaktovat i  telefonicky.
   Telefonní spojení na výdejnu  naleznete na internetových stránkách „Parkuj v klidu“ vs Praha 4 (http://www.parkujvklidu.cz/zakaznici-zon-placeneho-parkovani/mestska-cast-praha-4/).
    
   S pozdravem
    
   Zdeněk Abramcov
   Odbor životního prostředí a dopravy
   Referent zón placeného stání
   MČ Praha 4
 • Otázka: Parkování rezidenta v Praze 4 (Ing. Petr Krtička 23.08.2018 17:58) – Doprava a parkování
  Bydlím trvale v Ohradní ulici v Praze 4, avšak od května do října 2018 jsem mimo Prahu s přerušením ve dnech 30.-31.8., kdy musím před domem pár hodin parkovat. V uvedené dny se parkovací karty zřejmě nevydávají, ale nemám problém ji uhradit zpětně od 30.8.2018 až se vrátím do Prahy. Je to možné? Nerad bych platil pokutu za něco, co nemohu ovlivnit. Díky za odpověď. PS. Stačí přijít s občankou a techničákem?
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 07.09.2018 12:37)
   Dobrý den,

   parkovací oprávnění se vydávají každý den dle úředních hodin detašovaného pracoviště ÚMČ Praha 4 Jílovská http://www.praha4.cz/Informacni-centrum-Jilovska.html
   Zpětně parkovací oprávnění vydat nelze, nicméně v případě potřeby krátkodobého parkování v rámci zóny placeného stání lze v oranžové a fialové zóně zaplatit prostřednictvím parkovacího automatu či mobilní aplikace mpla.cz, na modré zóně pak pouze prostřednictvím uvedené mobilní aplikace.
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení zón parkovacích stání
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
 • Otázka: dotaz (Dan 29.08.2018 9:18) – Doprava a parkování
  Dobrý den, chtěl bych si zeptat co se stane s parkovacím oprávněním pokud ho mám na rok, ale budu se předčasně stěhovat, tudíž si změním trvalé bydliště na jinou Pražskou část.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 05.09.2018 10:01)
   Dobrý den,
    
   parkovací oprávnění na území městské části Praha 4 se Vám zruší a vrátí se Vám poměrná částka ze zaplaceného parkovacího oprávnění za období, které nebude vyčerpáno. Je třeba se dostavit na výdejnu parkovacích oprávnění na pracovišti v ulici Jílovská 1148/14, kde je tuto věc možné vyřídit.
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení zón parkovacích stání
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
 • Otázka: Parkování na místě pro invalidy (Zdenka 23.08.2018 11:06) – Doprava a parkování
  Dobrý den, jak dlouho může vůz s označením invalida, parkovat na vyhrazeném místě pro ivalidní osoby? Jeden takový vůz je "zagarážovaný" už několik týdnů v ulici Mendíků...Osobně považuji zavedení smíšené parkovací zóny v Adamovské a Mendíků za velmi špatné řešení, zvláště i při rozsáhlých rekonstrukcích Nuselské.Jako rezident mám velké problémy zaparkovat.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 04.09.2018 10:01)
   Dobrý den,

   vůz označený parkovacím průkazem smí parkovat na parkovišti vyhrazeném pro osoby těžce tělesně postižené bez časového omezení.
   Odbor životního prostředí a dopravy nerozhodoval o zřízení zón placeného stání.

   S pozdravem
   Ing. Jan Hartman
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Uzávěra (Radostová Věra 30.08.2018 11:31) – Doprava a parkování
  Dobrý den, 5.12.2017 byl po opravě ještě uzavřen pravý pruh sjezdu z Jižní spojky na Spořilov s poznámkou, že se jedná o technologickou přestávku do 18. 3. 2018. Ta trvá dodnes. Jak dlouhou bude ještě technologická přestávka trvat?
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 03.09.2018 17:32)
   Dobrý den,

   sjezd z Jižní spojky do ul. Hlavní spadá do kompetence odboru dopravních agend Magistrátu hl.m.Prahy. Podnět postupujeme k vyřízení tomuto orgánu.

   S pozdravem
   Ing. Jan Hartman
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Abonentní karta (Kateřina Nováková 02.07.2018 15:25) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala na možnost získání abonentní karty. Je pravda, pokud mám objednávku na práci pro firmu, která sídlí na P4, můžu si koupit abonentní kartu a poté parkovat na modrých zónách? Kolik karta prosím stojí?
  Pokud má ještě manželka firemní vozidlo firmy na P4 a sídlíme mimo Prahu 4, stačí pro parkovací oprávnění za 7000Kč/rok doložit jen vyplněný formulář Potvrzení o příjmu ze závislé činnosti dle zákona o daních z příjmu a leasingnovou smlouvu? Děkuji moc, K. Nováková
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 03.09.2018 13:55)
   Dobrý den,
    
   nárok na parkovací oprávnění mají fyzické osoby s trvalým pobytem ve vymezené části ZPS, osoby vlastnící nemovitost a osoby se sídlem či provozovnou podnikání v této oblasti. Firma sídlící na území MČ Praha 4 tudíž nárok na parkovací oprávnění bezpochyby má. Pokud však sídlíte mimo Prahu 4, jak uvádíte, tak nárok budete mít v případě, že zde máte provozovnu. Místo provozovny je nutné potvrdit smlouvou o pronájmu nebytových prostor.
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení zón parkovacích stání
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
 • Otázka: Provozní doba (Vít 26.07.2018 13:12) – Doprava a parkování
  Dobrý den
  nejsem si jist, jak je to s provozní dobou parkovacích zón, především u modré a fialové zóny. Mimo provozní dobu modré parkovací zóny mohu jako návštěvník v zóně parkovat a nemusím platit nebo nemohu vůbec parkovat? Jaký je praktický rozdíl mezi modrou a fialovou zónou?
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 07.08.2018 15:52)
   Dobrý den,
    
   platnost zón placeného stání na území městské části Praha 4 je ve všední dny od 8:00 do 20:00, jedná se o základní provozní dobu ZPS, jak ji stanovil Magistrát hl. m. Prahy. Mimo tuto dobu je možné parkování bez poplatku. Informace o modrých a fialových zónách naleznete zde: http://www.parkujvklidu.cz
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení zón parkovacích stání
    
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4


Vytisknout