Děti z pěstounských rodin byly na horách

Odbor sociální Úřadu městské části Praha 4 v rámci uzavřených dohod o výkonu pěstounské péče, uspořádal pro děti o jarních prázdninách terapeutický pobyt na horách. Odjíždělo se od radnice a s dětmi se přišla rozloučit zástupkyně starosty pro sociální oblast Iva Kotvová (Trojkoalice/SZ), která dětem přinesla na pobyt sladkosti. Děti z pěstounských rodin byly na horách - 2016

Součástí pobytu byl lyžařský výcvik, který probíhal pod vedením lyžařských instruktorů v Herlíkovicích. Po každodenním lyžování měly děti program plný her, mezi kterými nechyběl ani karneval. Program nebyl jen o lyžování a hrách, děti potřebovaly především individuální přístup. Některé  potřebovaly soustavnou péči při sebeobsluze, jiné děti potřebovaly dohled při hygieně a také jsme musely řešit výchovné problémy.

Práce u dětí je však účelná, a odměnily nás sami děti tím, že se jim pobyt líbil, všechny se naučily lyžovat a odnesly si hezké vzpomínky.
Děti z pěstounských rodin byly na horách - 2016
Zveřejněno: 16.03.2016 – tiskový referent David Polák,