Děti opět kontrolovaly řidiče aneb Smajlík již posedmé

Již tradičně pořádá městská část Praha 4 ve spolupráci s oddělením prevence Policie ČR pro děti ze základních škol dopravně preventivní akci s názvem Smajlík. Žáci čtvrtých ročníků ze základních škol zřizovaných městskou částí Praha 4 mají možnost společně s policisty preventivně působit na řidiče v bezprostředním okolí škol. Cílem celé akce je upozornit na skutečnost, že mnohdy pravidelná každodenní trasa vede v blízkosti školy. Letos děti rozdávají Smajlíky a Mračouny řidičům již posedmé.

Akci s názvem Smajlík, která si dává za úkol preventivně působit na řidiče v blízkosti škol, spustila v roce 2013 ve spolupráci s Policií České republiky předsedkyně výboru pro bezpečnost MČ Praha 4 Lucie Michková (ODS). „Snažíme se v rámci této akce upozorňovat řidiče, že projíždějí v blízkosti škol, a tím zvýšit bezpečí dětí na cestě do školy a zpět domů,“ uvedla Michková.

Letos se preventivní akce účastnily základní školy Bítovská, Na Planině, Plamínkové, Poláčkova a Sdružení.

Žáci čtvrtých tříd museli nejprve absolvovat testy, z nichž třídy s nejlepšími výsledky získaly možnost stát se „parťáky“ policistů při kontrolách řidičů. Ti z nich, kteří dodržovali pravidla silničního provozu, dostali od dětí usměvavého Smajlíka, hříšníci obdrželi Mračouna. Oba obrázky si děti dopředu připravily pod vedením svých učitelů.

Na závěr všechny účastníky čeká v pátek 7. června 2019 slavnostní zakončení letošního ročníku za účasti složek IZS. Děti tak budou mít možnost seznámit se s prací složek IZS, vyzkoušet výstroj nebo zhlédnout ukázku výcviku psů a koní.

Děti s policisty opět kontrolovaly řidiče aneb Smajlík již posedmé

Zveřejněno: 04.06.2019 – Vít Drbal