Další ročník soutěže v kompostování zná své vítěze

Ve velkém sále budovy historické radnice v Nuslích se v pondělí 4. února 2019 konalo slavnostní vyhlášení výsledků již sedmého ročníku soutěže MŠ a ZŠ v kompostování. V hlavní disciplíně „hodnocení kvality kompostu“ byla udělena dvě první místa, v doprovodné disciplíně „hodnocení písemných projektů dokumentace kompostovacího procesu“ bylo první místo jen jedno. Všechna první místa mají být honorována částkou 10 tisíc korun. Úspěšné školy a školky si na cenách rozdělí celkem 94 tisíc korun.

Další ročník soutěže v kompostování zná své vítěze
Ve velkém sále budovy historické radnice v Nuslích se v pondělí 4. února 2019 konalo slavnostní vyhlášení výsledků již sedmého ročníku soutěže MŠ a ZŠ v kompostování. Samotného předávání cen se za radnici Prahy 4 zúčastnil místostarosta Tibor Vansa (Piráti) a radní Ondřej Růžička (STAN), kteří oba mají oblast životního prostředí ve svých kompetencích. Radní Růžička ocenil přínos projektu, který zajímavou formou dětem přináší informaci o biologických odpadech a možnosti jejich zpracování. Místostarosta Vansa pak byl mile překvapen zájmem dětí, který hodlá i do budoucna podporovat. Oba pak poděkovali i pedagogům a dalším zaměstnancům škol, kteří „malým kompostovačům“ pomáhali radou, a tam kde nestačilo dětské nadšení či jejich síla, tak i skutkem.

Další ročník soutěže v kompostování zná své vítěze
Ve velkém sále budovy historické radnice v Nuslích se v pondělí 4. února 2019 konalo slavnostní vyhlášení výsledků již sedmého ročníku soutěže MŠ a ZŠ v kompostování. Na pódiu, kam se postupně dostavili všichni ocenění, přebíraly děti od zástupců radnice diplomy a od dlouholetých partnerů akce pak tašku a balíček s dárky. Partnery zde zastupovali tiskový mluvčí Pražských služeb Radim Mana a z o.p.s. KOKOZA pak odbornice na kompostování Andrea Šustrová a Soňa Valčíková. Při předávání nechyběl ani ekologický odborník z ÚMČ Praha 4 Vítězslav Král, který měl na starosti hodnocení soutěže a akci moderovala koordinátorka místní Agendy 21 na Praze 4 Alžběta Korčáková. Na závěr vyhlašování pak nemohla chybět společná fotografie účastníků a malá třešnička na dortu - zdravé občerstvení, doplněné i o hudební okénko v podání cimbálové muziky.

Výsledky soutěže

Další ročník soutěže v kompostování zná své vítěze
Ve velkém sále budovy historické radnice v Nuslích se v pondělí 4. února 2019 konalo slavnostní vyhlášení výsledků již sedmého ročníku soutěže MŠ a ZŠ v kompostování.V hodnocení kvality kompostu, kde se bodovala nejen struktura a vlastnosti kompostu, ale prováděla se i klíčící zkouška, padla hned dvě první místa: ZŠ Křesomyslova a MŠ BoTa, objekt Na Bučance. O druhá místa se podělily také dva subjekty: ZŠ Jitřní a MŠ K Podjezdu. Také třetí místa byla dvě a shodně s osmi z deseti možných bodů se o ně podělily: ZŠ Jílovská a MŠ BoTa, objekt Táborská. 4. místo obsadila MŠ 4 pastelky (objekt Kotorská) a 5. místo pak MŠ Na Chodovci.

V hodnocení písemných projektů dokumentace kompostovacího procesu byla pořadí následující: 1. ZŠ Křesomyslova, 2. ZŠ Jílovská a 3. ZŠ Jitřní.

Další ročník soutěže v kompostování zná své vítěze
Ve velkém sále budovy historické radnice v Nuslích se v pondělí 4. února 2019 konalo slavnostní vyhlášení výsledků již sedmého ročníku soutěže MŠ a ZŠ v kompostování. Další ročník soutěže v kompostování zná své vítěze
Ve velkém sále budovy historické radnice v Nuslích se v pondělí 4. února 2019 konalo slavnostní vyhlášení výsledků již sedmého ročníku soutěže MŠ a ZŠ v kompostování.Další ročník soutěže v kompostování zná své vítěze

Zveřejněno: 06.02.2019 – Vít Drbal