Čtvrtý seniorpark najdete v Praze 4 na Lhotce

Již čtvrtý seniorpark na území Prahy 4 poslouží především obyvatelům Lhotky a Hodkoviček. V posledním červnovém týdnu jej v Jílovské ulici slavnostně otevřel jeho patron, výtvarník Jaroslav Němeček, autor populárního Čtyřlístku, a čestný občan Prahy 4.

Otevření sportparku pro seniory na LhotceMěstská část Praha 4 se přitom právem považuje za průkopníka v této seniorům  určené aktivitě. První seniorpark na území Prahy 4 vznikl Otevření sportparku pro seniory na Lhotcejiž v červnu 2010 v blízkosti Podolské vodárny, druhý následoval o rok později v Centrálním parku Prahy 4 na Pankráci. Třetím je pak v květnu otevřený seniorpark na Spořilově ve vnitrobloku ulice Bojanovická.
„Vznik seniorparků se jednoznačně ukázal jako trefa do černého. Senioři je přijímají doslova s nadšením, cvičení na strojích uzpůsobených jejich věku a fyzickým možnostem si oblíbili nejen ti z Prahy 4. Navíc jsou seniorparky místem setkávání a navázání nových přátelství,“ konstatuje starosta městské části Praha 4 Pavel Horálek (ODS). „Naše seniorparky jsou přístupné zdarma, navíc celoročně, a ačkoli nejsou pod dohledem správce, vandalismus jsme do dnešních dnů v podstatě řešit nemuseli. I to dokazuje, že senioři vzali tyto parky skutečně za své. Sami je hlídají a kontrolují, zda Otevření sportparku pro seniory na Lhotcek vandalismu nedochází, ojedinělé případy nebo třeba drobné nedostatky na cvičících strojích ihned hlásí k nám na radnici.“
Radní Prahy 4 Pavel Caldr (ODS) k tomu dodává: "Záměrem čtvrté městské části je rozmístit seniorparky na území Prahy 4 pokud možno rovnoměrně. Čtvrtým seniorparkem na Lhotce proto aktivity radnice v tomto směru nekončí. Ještě v letošním roce by mělo dojít k realizaci pátého seniorparku, a to na území Krče."

Michal Sochor

Zveřejněno: 20.07.2012 – tiskový referent David Polák,