Chcete hrát florbal?

AC Sparta Praha pořádá nábor nových hráčů, přihlásit se mohou děti ročníků 1999 a mladší. Všechny tréninky probáhají v areálu ZŠ na Chaplinově náměstí, Barrandov (cca 5 minut od tramvajové zastávky). Nově příchozím jsou zapůjčeny florbalové či brankářské vybavení. Pokud máte zájem, kontaktujte sekretářku klubu, Veroniku Jelánkovou, nebo navštivte webové stránky www.sparta-florbal.cz.

Kontaktní informace 
sekretářka klubu Veronika Jelínková 
tel: 739 323 308
email: veronika.jelinkova@sparta-florbal.cz
web: www.sparta-florbal.cz

 

 

Florbalové kluby AC Sparta Praha a SSK Future se spojily

AC Sparta Praha Florbal - logo.jpgV uplynulých dnech management obou klubů dotáhl do finální podoby projekt propojení dvou významných pražských florbalových klubů AC Sparty Praha a barrandovského SSK Future.

Důvodem propojení obou klubů je především snaha vymanit se ze začarovaného kruhu způsobeného nadbytkem velkých extraligových týmů, které působí na území Prahy a v její relativně těsné blízkosti. Na takové množství týmů není v metropoli dostatek trenérů, hrářů, funkcionářů a - při stále vyšší finanční náročnosti na provoz klubu - ani sponzorů.

"Spojením Sparty a Future vnikl velký florbalový oddíl, který bude od nové sezóny vystupovat pod názvem AC Sparta Praha . Ačkoliv v prakticky ve všech oblastech dochází k propojení aktivit a zdrojů, v otázce jména jsme se logicky rozhodli pro využití nejsilnější klubové značky u nás," konstatoval Václav Culka ml., Generální manažer, AC Sparta Praha Florbal. Zároveň tak i dochází k vyrovnání se s minulostí ze strany původního SSK Future.

Cílem je výchova kvalitních hráčů

"Hlavním cílem projektu je vybudovat silný florbalový klub s výborným zázemím, ve které budeme pracovat s opravdu širokou základnou dětí, které se budou florbalem především bavit. Zároveň chceme, aby se díky nastavené koncepci výchovy hráčů učily ve správném věku správné folrbalové návyky a dovednosti. Věříme, že když budeme díky našim trenérům dlouhodobě pracovat s velkou skupinou hráčů, dokážeme vychovávat kvalitní florbalisty pro naše elitní týmy," říká Michal Kabele, prezident klubu AC Sparta Praha Florbal.

Na výše uvedenou mládežnickou základnu budou navazovat výběrové a rezervní týmy dorostu, juniorů a samozřejmě i elitní tým mužů. S těmito výběrovými týmy má sloučený klub na rozdíl od týmů žákovských nejvyšší florbalové cíle a chce v blízké době v uvedených kategorií konkurovat nejlepším klubům v ČR.

 

Vytisknout