Betlémské světlo dorazilo na Prahu 4

Jako každý rok během adventu dorazilo na Prahu 4 BETLÉMSKÉ SVĚTLO, které nám donesli skauti a skautky z Prahy 4. Světlo zapalují zahraniční skauti přímo v Betlémě, jejich čeští kolegové je potom převezmou ve Vídni a rozváží po celé České republice.

V pondělí 18. prosince 2017 si od skautů převzali vánoční plamínek starosta Petr Štěpánek a zástupkyně starosty Iva Kotvová (oba Trojkoalice/Zelení).

Betlémské světlo je symbol míru a přátelství a tento symbol si každý může odnést do svého domova. Zapálit si vlastní svíčku je možné v přízemí Úřadu městské části, Antala Staška 2059/80b, Praha 4.

Ekumenická bohoslužba při příležitosti převzetí Betlémského světla ve Vídni se uskutečnila v sobotu 16. prosince. Pro Betlémské světlo se z Brna vydali skauti, kteří jej dopravili do České republiky, aby následující den ve spolupráci mnoha skautů a skautek bylo Betlémské světlo rozvezeno vlaky po naší vlasti.

Zveřejněno: 19.12.2017 – tiskový referent Roman Rogner