Babičky a dědečkové vyrazí do ulic lákat lidi k tvoření

Během léta vyrazí zástupci nejstarší generace na několik akcí, kde budou organizovat tvůrčí dílny. Zapojit se do nich může zdarma každý. 22.6.17 – od 14h do 17h Nedvědovo náměstí, Podolí – Praha 4

Během léta vyrazí zástupci nejstarší generace na několik akcí, kde budou organizovat tvůrčí dílny. Zapojit se do nich může zdarma každý. Cílem je umožnit všem mladším lidem strávit aspoň pár minut s lidmi, kterým je 70+, 80+ nebo i 90 a více let. Přestože se totiž zdá, že je to běžná věc, většina lidí buď kontakt se seniory vůbec nemá nebo ho má minimální. Dílny organizuje obecně prospěšná společnost Mezi-námi.

„Na našich akcích propojujeme i lidi, mezi kterými je 85 a více let. I jen pár minut s o mnoho starším nebo naopak mladším člověkem může být důležitý a silný zážitek. Zejména pro někoho, kdo třeba nemá vlastní prarodiče,“ říká Linda Obrtelová, ředitelka, z obecně prospěšné společnosti Mezi-námi.

„Jsem rád, že jsme mohli za městskou část tuto akci podpořit“  říká radní pro školství Jaroslav Míth (ODS)

Návštěvníci si z tvořivých dílniček odnesou domů nejen krásný výrobek, ale i pěkný zážitek."

Zveřejněno: 20.06.2017 – vedoucí oddělení PR Petra Handlová,