6. ročník soutěže Bezpečně s Prahou 4

Autoklub České republiky ve spolupráci s radním městské části Praha 4 pro bezpečnost Zdeňkem Pokorným (STAN – Tučňák), regionálním pracovištěm BESIP Praha a obvodním ředitelstvím Městské policie Praha 4 pořádá pro všechny řidiče již šestý ročník soutěže Bezpečně Prahou 4. Soutěž proběhne v neděli 4. června 2017, start je v 9.30 hodin z Nuselské radnice.

„Cílem soutěže je naučit řidiče dodržovat dopravní předpisy,“ uvedl radní pro bezpečnost Zdeněk Pokorný. „Z minulých ročníků se ukazuje, že většina řidičů nesprávně používá blinkr na kruhových objezdech nebo na křižovatkách. Řada chyb je i při řazení do jízdních pruhů nebo nedodržování předepsané rychlosti.“

Během cesty jsou kontrolní stanoviště, na kterých bude možné registrovat u soutěžících zvýšenou pozornost a tím méně přestupků, ostatní řidiči mají ale na vybraných místech i více než 80% chybovost. Právě v městském provozu jsou takové chyby příčinou nehod.

„Přestupky při akci jsou hodnoceny bez pokut - jen body v soutěži, ne v kartě řidiče,“ dodává Zdeněk Pokorný.

Přihlášky a bližší informace naleznete od 22. května na webové stránce www.aoscz.info.
6. ročník soutěže Bezpečně s Prahou 4 - plakát
Zveřejněno: 17.05.2017 – tiskový referent David Polák,